Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Asystentura międzykulturowa w szkole
studia podyplomowe |
zjazdy |
Nauczycielskie przygotowanie pedagogiczne
studia podyplomowe |
zjazdy |
Pedagogika teatru
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to forma kształcenia, którą interesują się osoby pragnące powiększyć bagaż swojej wiedzy, urozmaicić posiadane wykształcenie, podnieść kwalifikacje. Ktoś mógłby zapytać: czy posiadanie wykształcenia zdobytego podczas studiów pierwszego lub drugiego stopnia nie wystarczy? Prawdą jest, że istnieją takie dyscypliny i takie profesje, w których aktualizowanie wiadomości jest nie tylko przydatne, ale i wymagane. Współczesny rynek poszukuje specjalistów, wykwalifikowanych fachowców, ekspertów w swoich dziedzinach. I właśnie dlatego studia podyplomowe cieszą się dużym zainteresowaniem.
Czym charakteryzują się podyplomowe studia pedagogiczne? Oferta Uniwersytetu Warszawskiego to zestaw propozycji kształcenia, w którym mogą wybierać osoby o różnych zainteresowaniach, różnych potrzebach edukacyjnych oraz różnych planach zawodowych. Studia te podzielone są na kierunki umożliwiające doskonalenie się w rozmaitych obszarach tematycznych i skierowane do różnych kandydatów – na przykład nauczycieli planujących ubiegać się o stanowiska kierownicze w placówkach oświatowych.
Zobacz także
Studia podyplomowe wybierane są przez osoby, które dzięki dodatkowej wiedzy i dodatkowym umiejętnościom pragną umocnić swoją pozycję na rynku. Studia te wybierane są przez osoby, które dzięki nowym wiadomościom pragną zmienić swoje położenie i odnaleźć się w innym obszarze zawodowym. Jednym słowem – wykształcenie uzyskane podczas studiów podyplomowych wpłynąć ma na sytuację zawodową.
Słuchacze studiów podyplomowych w Uniwersytecie Warszawskim uzyskują przygotowanie pedagogiczne do pracy w szkołach podstawowych, kwalifikacje pedagogiczne potrzebne do wykonywania zawodu nauczyciela, kwalifikacje do realizowania działań w zakresie edukacji teatralnej, jak również kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu seksualności człowieka i przygotowania do życia w rodzinie metodami interakcyjnymi.
W procesie rekrutacji na pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Ponadto, w rekrutacji na niektóre kierunki może być wymagane zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu na stanowisku nauczyciela, przygotowanie pedagogiczne, bądź świadectwo egzaminu z języka angielskiego w stopniu zaawansowanym lub biegłym.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 4200 zł do 6000 zł.
Zobacz także
Uniwersytet Warszawski kierunki
Charakter oraz forma studiów może być uzależniona od konkretnego kierunku. Ponadto, kierunki funkcjonujące w przestrzeni pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Warszawskim mogą różnić się czasem trwania: niektóre zakładają naukę w trakcie 2 semestrów, a niektóre w trakcie 3 lub 4 semestrów.
Studia podyplomowe – pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia podyplomowe w Uniwersytecie Warszawskim realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów (1 rok), jednak niektóre kierunki z obszaru podyplomowych studiów pedagogicznych mogą trwać 3 semestry albo 4 semestry.
Najczęściej spotykaną formą organizacji zajęć w ramach pedagogicznych studiów podyplomowych są tzw. zjazdy, organizowane zazwyczaj w soboty i niedziele – dwa razy w miesiącu. Warto jednak dokładnie zaznajomić się z programem i harmonogramem zajęć, bowiem niektóre kierunki mogą posiadać formę wieczorową, w ramach której zajęcia odbywają się w środy i piątki.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Warszawski