Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Nauki o rodzinie |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Psychologia |
jednolite |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia psychologiczne to propozycja kształcenia, umożliwiająca poznanie drugiego człowieka oraz uzyskanie odpowiedzi na szereg pytań dotyczących jego zachowania, emocji, czy postępowania w określonych sytuacjach. Od wielu lat studia te zajmują najwyższe pozycje w zestawieniach popularności wśród kandydatów, co pokazuję, że człowiek pozostaje jednym z najciekawszych zagadnień do zbadania.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Psychologia, którego celem jest pozyskanie obszernej wiedzy o ludzkim zachowaniu oglądanym w różnych perspektywach: społecznej, humanistycznej i biologicznej. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: procesami poznawczymi, powstawaniem emocji, psychologią osobowości, psychologią międzykulturową, psychologią religijności i duchowości, psychologią małżeństwa i rodziny. Uczą się jak dobierać różne metody i testy psychologiczne pozwalające na diagnozę zachowań człowieka, różnic indywidualnych i osobowości, a także jak dobierać techniki i sposoby pomocy psychologicznej odpowiednie dla danych form dysfunkcjonalnych.
Zobacz także
Psychologia jest dziedziną, która wykorzystywana jest w różnych obszarach. Spotykamy ją w medycynie, sporcie, a nawet w biznesie. Zastosowań psychologii jest wiele, co sprawia, że absolwenci studiów psychologicznych otrzymują liczne możliwości działań zawodowych. Ponadto, studia w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oferują specjalności, dzięki którym studenci nie tylko rozwijają zainteresowania i zdobywają wiedzę z ulubionych obszarów, ale również już podczas studiów obierają kierunek sfery zawodowej.
Absolwenci studiów psychologicznych w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie znajdują zatrudnienie między innymi w: poradniach psychologiczno- pedagogicznych, placówkach medycznych, firmach doradztwa personalnego, zakładach penitencjarnych, ośrodkach terapii uzależnień.
W procesie rekrutacji na studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny, biologia, matematyka, fizyka, historia, geografia, chemia.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki to 6600 złotych za rok.
Zobacz także
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie umożliwiają pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych. Przez trzy lata studenci zdobywają przygotowanie między innymi z zakresu: biologicznych podstaw psychologii, humanistycznego i społecznego kontekstu psychologii, metodologii ogólnej i statystyki, psychologii społecznej, różnic indywidualnych, procesów poznawczych, emocji i motywacji, osobowości, psychopatologii, czy psychologii międzykulturowej, aby później przejść do kształcenia w ramach wybranej specjalności. Studia realizowane są w formie jednolitych studiów magisterskich, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia psychologiczne w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Psychologia, prowadzony systemem jednolitych studiów magisterskich, trwających 5 lat.
Wykształcenie można zdobywać w dwóch formach: stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Jakie różnice istnieją między tymi formami, oprócz tego, że stacjonarna jest bezpłatna? Otóż, studia stacjonarne nazywane są również studiami dziennymi, ponieważ zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Studia niestacjonarne dzielą się na dwa rodzaje – studia wieczorowe oraz studia zaoczne, jednak studia wieczorowe oferowane są coraz rzadziej, ustępując pod względem popularności studiom zaocznym. Studia zaoczne to studia weekendowe. Zajęcia prowadzone są w ramach zjazdów, realizowanych zazwyczaj w soboty i niedziele, najczęściej co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie