Politechnika Łódzki studia – architektoniczne

Politechnika Łódzki studia – architektoniczne

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku bądź 4 lata (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Łódzka - studia architektura i budownictwo 2024

Kierunki studiów - Politechnika Łódzka: znaleziono 3

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Architektura

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Budownictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Planowanie przestrzenne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia architektoniczne

Studia architektoniczne to przestrzeń kształcenia, w której funkcjonują kierunki umożliwiające pozyskanie wiedzy i umiejętności między innymi z zakresu: historii i teorii architektury i urbanistyki, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli, sztuk pięknych, projektowania architektonicznego i urbanistycznego, wykonawstwa obiektów budownictwa, czy planowania nowoczesnych miast. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z zasadami opracowywania projektów architektoniczno- budowlanych, zasadami projektowania instalacji budowlanych, zasadami stosowania materiałów budowlanych, czy mechaniką budowli.

Studia architektoniczne to obszar różnorodny, złożony z licznych elementów. Funkcjonują w nim zagadnienia konserwacji zabytków, infrastruktury miejskiej, modernizacji i rewitalizacji, planowania procesów inwestycyjnych, czy prawa budowlanego. Co zrozumiałe, przestrzeń zdobywanej wiedzy uzależniony jest od wyboru konkretnego kierunku oraz ścieżki kształcenia, ale warte podkreślenia jest to, iż jest to wiedza praktyczna.

Praca po studiach

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej to zbiór kierunków, które skierowane są do osób o jasno określonych zainteresowaniach i planach na przyszłość. To studia dla tych, którzy marzą o tym, aby projektować, wykonywać, kierować procesem budowlanym, opracowywać analizy urbanistyczne. Różnorodność kształcenia dostarcza szerokiej i złożonej wiedzy oraz licznych umiejętności, które po studiach można wykorzystać w wielu miejscach.

Absolwenci studiów architektonicznych sprawnie poruszają się po zagadnieniach organizacji procesu inwestycyjnego, projektowania architektonicznego i projektowania urbanistycznego, konstruowania i wizualizacji obiektów, planowania rozwoju miast w kontekście zrównoważonego rozwoju, sporządzania dokumentów planistycznych, rewitalizacji środowiska zurbanizowanego, jak również scenografii i wystawiennictwa. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach projektowych, firmach wykonawczych, pracowniach konserwatorskich, jednostkach samorządu terytorialnego, agencjach nieruchomości.

Zobacz także

studia w Łodzi

studia architektoniczne w Łodzi

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy, fizyka, chemia. Ponadto, w postępowaniu kwalifikacyjnym na niektóre kierunki obowiązuje sprawdzian uzdolnień plastycznych.

 

Ile kosztują studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej mogą być realizowane w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Różnica między formami kształcenia widoczna jest nie tylko w harmonogramach zajęć, ale polega również na tym, że pierwsza z nich oferuje studia bezpłatne, a druga odpłatne. Koszt nauki w zależności od wybranego kierunku oscyluje wokół 4000 zł.

Zobacz także

Politechnika Łódzka kierunki

Politechnika Łódzka rekrutacja

Jak wyglądają studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej skierowane są do osób, które chcą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, pozyskać umiejętności w zakresie praktycznego wykonawstwa budowalnego, czy też umiejętności w zakresie potrzebnym do rozwiązywania problemów infrastruktury miejskiej. To zbiór kierunków oferowanych w ramach studiów inżynierskich i magisterskich, które oferują pozyskanie obszernej i przede wszystkim specjalistycznej wiedzy, a co za tym idzie – przygotowanie do wykonywania jasno określonych obowiązków zawodowych.

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej dzielą się na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie oraz magisterskie. Studia inżynierskie, w zależności od kierunku i trybu kształcenia, trwają 3,5 roku lub 4 lata, natomiast studia magisterskie 1,5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia architektoniczne w Politechnice Łódzkiej to zbiór różnorodnych kierunków. Różnorodność polega nie tylko na zagadnieniach poznawanych w toku nauki, ale również na tym, że niektóre kierunki realizowane są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, a niektóre wyłącznie w formie stacjonarnej. Forma stacjonarna polega na odbywaniu zajęć od poniedziałku do piątku, które zazwyczaj rozpoczynają się w godzinach porannych. Forma niestacjonarna przybiera najczęściej postać studiów zaocznych, które polegają na realizowaniu zajęć w ramach tzw. zjazdów, organizowanych w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Politechnika Łódzka - kierunki studiów

Architektura i Budownictwo
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia