Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Elektroradiologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

20.03.2024

Elektroradiologia studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Elektroradiologia w Poznaniu to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.

Elektroradiologia studia II stopnia Poznań
Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Opis kierunku

Studenci w trakcie studiów otrzymują rozległą i interdyscyplinarną wiedzę między innymi z zakresu: anatomii, fizjologii, obrazowania medycznego i radioterapii. W programie nauczania znajdują się także przedmioty specjalnistyczne, które mają przygotować przyszłych absolwentów do pracy z aparaturą wykorzystującą promienowanie jonizujące.

Abolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w szpitalach, klinikach, a także jednostkach analitycznych. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie studiów, mogą ubiegać się o pracę elektroradiologa czy inspektora ochrony radiologicznej.

 

Uczelnie

W Poznaniu elektroradiologię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku elektroradiologia w Poznaniu

Wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia

Wszystkie dodatkowe informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Współczesna medycyna często korzysta z nowoczesnych technologii, które pozwalają na uratowanie zdrowia, a nawet życia wielu pacjentom. Jedną z dyscyplin, w której za sprawą innowacyjnych osiągnięć z zakresu nauk fizycznych i informatycznych, zaszły znaczne zmiany jest radiologia. Do obowiązków radiologów należy diagnostyka poprzez obrazowanie ciała człowieka przy użyciu promieniowania rentgenowskiego, ultradźwięków czy pola magnetycznego. Często pełnią oni kluczową rolę w prawidłowym rozpoznaniu schorzenia, co umożliwia wdrożenie szybkiego i skutecznego leczenia. Kształceniem specjalistów z tego obszaru zajmuje się kierunek elektroradiologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku elektroradiologia będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby uzupełnić i rozwinąć swoją wiedzę medyczną i zdobyć cenne kwalifikacje zawodowe. Jeżeli dodatkowo interesujesz się naukami technicznymi, biologicznymi czy ścisłymi, to koniecznie aplikuj na te przyszłościowe studia medyczne.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek elektroradiologia w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

  • socjologia zdrowia
  • onkologia
  • elektromedycyna
  • podstawy patologii nowotworów
  • zaawansowane techniki brachyterapii
  • bioetyka

 

Jako student zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne i poznasz nowoczesne techniki diagnostyki obrazowej oraz elektrodiagnostyki i elektrofizjologii. Co więcej, nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w codziennej pracy elektroradiologa. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe

 

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Poznaniu

Kierunek elektroradiologia (studia II stopnia) - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu trwają dwa lata, czyli czetry semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Elektroradiologia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Uczelnie w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też. Po ukończeniu kierunku elektroradiologia będziesz miał wiele ciekawych perspektyw zawodowych.

Jako absolwent możesz rozpocząć pracę w zakładach:

  • radiologii
  • radioterapii
  • medycyny nuklearnej

 

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w prywatnych gabinetach lekarskich lub publicznych szpitalach i ośrodkach zdrowia. Uzyskaną wiedzę i umiejętności techniczne wykorzystasz w firmach produkujących i dystrybuujących sprzęt i aparaturę medyczną. Równie ciekawą opcją może być zawodowe wykonywanie rezonansów magnetycznych, EKG, EEG oraz EMG. Absolwenci często decydują się na zawód przedstawiciela medycznego lub pracownika firm farmaceutycznych. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

komentarze (0)