Wszyscy jesteśmy częścią przynajmniej kilku różnych grup socjologicznych. Należymy do społeczności narodowej, mniejszej zbiorowości, jaką jest rodzina, a także do tych związanych z daną subkulturą, wyznawanymi poglądami, czy zainteresowaniami. Socjologia jest nauką, która bada funkcjonowanie społeczeństw, zmian, jakie między nimi zachodzą, poszczególnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych, a także społeczne wzorce kulturowe, sposoby ich kształtowania oraz procesy prowadzące do ich modyfikacji. Studia w Szczecinie na kierunku socjologia są idealnym wyborem dla tych, którzy interesują się naukami humanistycznymi i społecznymi, a ponadto chcieliby dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania człowieka jako części społeczeństwa.
Studia psychologiczne i społeczne, podobnie zresztą jak wszystkie inne rodzaje kierunków, są stworzone w celu odpowiedzenia na zainteresowanie kandydatów o określonych predyspozycjach, planach i zainteresowaniach. Nie ulega wątpliwości, że popularność socjologii jest ogromna. Zastanawiasz się, czy jesteś powinieneś aplikować na socjologię w Szczecinie? Jeżeli:
-
Interesują cię dziedziny społeczne i humanistyczne,
-
lubisz analizować ludzkie zachowania, zwłaszcza w szerszej, społecznej perspektywie,
-
posiadasz wrodzony talent psychologiczny, który jest ceniony przez twoich znajomych,
to z pewnością nie powinieneś rezygnować z aplikacji na socjologię w Szczecinie – najprawdopodobniej decyzja ta okaże się najlepszą z możliwych, dzięki czemu zapewni ci optymalny rozwój edukacyjny i szanse na znalezienie interesującej cię pracy w zawodzie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku socjologia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku socjologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Ze względu na popularność socjologii, możesz ją rozpocząć na wielu polskich uczelniach. Jedną z nich jest Uniwersytet Szczeciński. Czego się nauczysz jako student? Przede wszystkim:
-
zrozumiesz, w jaki sposób kształtowała się kultura danego kręgu społecznego
-
poznasz zależności zachodzące pomiędzy poszczególnymi zbiorowościami ludzi
-
dowiesz się nieco o psychologii oraz filozofii
-
poznasz historię powstawania nauk socjologicznych na świecie
Istotnie wzbogacisz posiadane kompetencje interpersonalne, co uczyni cię prawdziwym ekspertem w dziedzinie nauk społecznych.