Studia te oferują elastyczny i dopasowany do indywidualnych potrzeb program nauczania. Kształcenie ma na celu umożliwienie studentom łączenia różnych dziedzin humanistycznych i społecznych, co pozwala na stworzenie spersonalizowanej ścieżki edukacyjnej.
Studenci rozpoczynają kształcenie od podstawowych kursów w dziedzinach humanistycznych i społecznych, które wprowadzają w różne dyscypliny. Mogą to być kursy z filozofii, socjologii czy politologii. Przedmioty uwzględnione w planie tych studiów przez uczelnie w Toruniu obejmują różne aspekty wybranych dziedzin, takie jak analiza społeczna, teoria kultury, historia idei czy filozofia polityczna.
Studenci mają możliwość odbycia praktyk w różnych instytucjach, takich jak muzea, agencje PR, które pozwalają na zdobycie praktycznego doświadczenia. Uczestnictwo w projektach badawczych, warsztatach i seminariach rozwija z kolei umiejętności badawcze i analityczne, a także umożliwia pracę nad własnymi projektami badawczymi.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku międzydziedzinowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią analizować i oceniać teksty, teorie i zjawiska z różnych perspektyw. Studenci uczą się rozpoznawać i interpretować różne źródła informacji, oceniać ich wiarygodność oraz znaczenie.
Tworzą klarowne, spójne i dobrze argumentowane prace pisemne, w tym sesje, raporty i artykuły naukowe. Efektywnie komunikują się w grupie, negocjują oraz budują relacje zawodowe. Łączą wiedzę z wielu dyscyplin humanistycznych oraz społecznych, co pozwala na tworzenie spójnych i kompleksowych analiz.
Projektują oraz organizują badania, w tym definiują cele, dobierają metody, zbierają dane i analizują wyniki. Poza tym potrafią zarządzać czasem i zasobami podczas realizacji projektów badawczych.