Design i komercjalizacja produktu - Poznań

Design i komercjalizacja produktu - Poznań

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Design i komercjalizacja produktu stopień: (II) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

05.12.2024

Design i komercjalizacja produktu studia Poznań 2025| woj. wielkopolskie

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu to studia magisterskie, których program kształcenia 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć stacjonarnie oraz niestacjonarnie.

Design i komercjalizacja produktu - Poznań
Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu w Poznaniu
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia w Poznaniu na tym kierunku łączą elementy projektowania, zarządzania, marketingu oraz technologii produkcji. Są dedykowane osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie tworzenia i wprowadzania na rynek nowych produktów, łącząc aspekty estetyczne, funkcjonalne oraz technologiczne. Kształcenie koncentruje się na procesie tworzenia produktów od koncepcji po finalny wyrób dostępny na rynku. Studenci uczą się, jak przeprowadzać cały cykl życia produktu – od identyfikacji potrzeb konsumentów, przez projektowanie, testowanie, aż po wdrożenie produkcji i wprowadzenie produktu na rynek. Kluczowe znaczenie mają tu zarówno aspekty wizualne i użytkowe projektów, jak i umiejętności oceny ich potencjału rynkowego.

Praca po studiach

Studia te przygotowują absolwentów do pracy w roli projektantów przemysłowych, którzy tworzą nowe produkty, od koncepcji po gotowy wyrób, z uwzględnieniem aspektów estetycznych, funkcjonalnych i technologicznych. Jako managerowie produktów będą zarządzać procesem wprowadzania nowego produktu na rynek, opracowywać strategie marketingowe, nadzorować cykl życia produktu.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Poznaniu na tym kierunku uwzględnia ocenę na dyplomie studiów I stopnia po pokrewnej ścieżce kształcenia.

 * Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku design i komercjalizacja produktu?

Studia na tym kierunku zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić studentom zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnego projektowania i wprowadzania produktów na rynek.

Podstawowe wykłady wprowadzają studentów w kluczowe zagadnienia związane z projektowaniem i komercjalizacją produktów. Przykładowe przedmioty skupiają się na wprowadzeniu do projektowania, marketingu produktu czy zarządzaniu innowacjami.

Kierunki studiów w Poznaniu związane z tą dyscypliną obejmują też ćwiczenia praktyczne – zajęcia mające na celu rozwój umiejętności praktycznych. Studenci pracują nad projektami w grupach, rozwiązując realne problemy projektowe i ucząc się korzystać z narzędzi do modelowania i prototypowania.

Uczelnie w Poznaniu w ramach tych studiów uwzględniły w programie także zajęcia w nowoczesnych pracowniach projektowych, które są wyposażone w narzędzia do tworzenia modeli 3D, prototypów oraz wizualizacji projektów. Studenci uczą się korzystać z programów CAD.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią tworzyć i rozwijać pomysły na nowe produkty, uwzględniając potrzeby i oczekiwania użytkowników. Znają narzędzia do tworzenia modeli trójwymiarowych oraz prototypów.

Przeprowadzają badania rynkowe, analizę trendów i zachowań konsumentów oraz identyfikują potencjalne nisze rynkowe. Oceniają opłacalność produktu, analizują koszty produkcji, rentowność oraz ryzyko związane z wprowadzeniem na rynek.

Znają technologie produkcji, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zarządzania jakością produktów. Mają wiedzę na temat różnych materiałów stosowanych w produkcji i ich właściwości, co pozwala na dobór odpowiednich materiałów do projektowania produktów.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek design i komercjalizacja produktu:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Design i komercjalizacja produktu) stacjonarne, niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku design i komercjalizacja produktu?

Studia na kierunku design i komercjalizacja produktu trwają 2 lata (studia magisterskie).

Design i komercjalizacja produktu w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku design i komercjalizacja produktu

Absolwenci mogą pracować jako projektanci produktów, którzy tworzą nowe produkty lub ulepszają istniejące. Tworzą koncepcje, modele 3D, prototypy oraz opracowują ich funkcje i estetykę. W roli menedżerów produktu będą zarządzać cyklem jego życia, od wprowadzenia na rynek po jego wycofanie. Opracowują strategie marketingowe, analizują wyniki rynkowe oraz zarządzają projektami związanymi z produktami.

Odnajdą się też jako specjaliści do spraw komercjalizacji produktu, którzy opracowują strategie produktów, identyfikują potencjalne rynki, tworzą plany biznesowe i prowadzą badania związane z wprowadzeniem produktów na rynku.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku design i komercjalizacja produktu

  • specjalista do spraw komercjalizacji produktu,
  • konsultant do spraw innowacji,
  • projektant produktu,
  • menedżer produktu,
  • projektant UX/UI.

Absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w różnych rolach związanych z tworzeniem i wprowadzeniem produktów na rynek. Ich umiejętności projektowe, analityczne, technologiczne i zarządzające sprawiają, że są cennymi pracownikami w szerokim zakresie branż.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Design i komercjalizacja produktu Poznań studia ii stopnia


Design i komercjalizacja produktu w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Kampus Uczelni, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • ul. Okólnik 2, 00–368 Warszawa Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Kampus Uczelni, Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. Gagarina 11 w Toruniu https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpg Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Kampus Uczelni, Gdańsk https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ59rddi91_UYRR24GpckoQU0 Uniwersytet Gdański