Biotechnologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Biotechnologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku biotechnologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Biotechnologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku biotechnologia

Gdański Uniwersytet Medyczny

Biotechnologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Uniwersytet Gdański

Biotechnologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

14.02.2024

Biotechnologia studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku biotechnologia w Trójmieście to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Biotechnologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku biotechnologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Biotechnologia to wykorzystywanie procesów biologicznych na szeroką skalę - w przemyśle, medycynie, farmacji, czy branży spożywczej. Studenci tego kierunku mogą liczyć na zdobycie wykształcenia, z dziedzin takich jak m.in. biofizyka molekularna, chemia, biologia, metodyka czy mikroskopia. Podczas studiów można poznać wiele nowoczesnych technik badawczych oraz nauczyć się specyfiki pracy w laboratorium.

Biotechnologia wykorzystywana jest w różnych dziedzinach przemysłu, dlatego też absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy. Zdobyte umiejętności można wykorzystać w branży chemicznej, medycznej, naftowej lub spożywczej oraz w instytucjach badawczych czy laboratoriach.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku biotechnologia możesz podjąć na 3 uczelniach publicznychPolitechnice Gdańskiej (Wydział Chemiczny PG),  Uniwersytecie Gdańskim (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMED) oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMED).

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek biotechnologia w Gdańsku?

Aby zostać studentem kierunku biotechnologia w Gdańsku powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą: biologia, język obcy, chemia lub fizyka. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku biotechnologia w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka, 
  • język obcy,
  • matematyka
 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

 

Biologia znajduje obecnie zastosowanie w wielu różnorodnych dziedzinach nauki i przemysłu. Wykorzystywanie technik i procesów biologicznych na szeroką skalę nosi nazwę biotechnologii. Historia tej dyscypliny jest naprawdę długa i sięga najdawniejszych czasów, kiedy jej metody zaczęły być wykorzystywane w przetwórstwie czy produkcji chleba i wina.

Współcześnie techniki biotechnologiczne stosuje się przede wszystkim w medycynie, farmacji i branży spożywczej. Ze względu na coraz większą popularność tej nauki, wrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę i kompetencje z zakresu biologii i pokrewnych nauk. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek biotechnologia w Gdańsku.

Idealnymi kandydatami na studia biologiczne i przyrodnicze będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, biologicznych, chemicznych a także medycznych. Dodatkowym atutem będzie także wiedza na temat praktycznego zastosowania metod biotechnologicznych. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie we udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na rosnącą popularność studiów biologicznych i przyrodniczych, uczelnie w Gdańsku zdecydowały się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek biotechnologia możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Dzięki tak duże dostępności tego kierunku, będziesz mógł wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, opcje.

Tematyka zajęć na kierunku biotechnologia w większości będzie związana z naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Program nauczania zakłada realizacje wiele interesujących zajęć i warsztatów, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę teoretyczną, a także zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne. W siatce zajęć znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

  • biofizyka molekularna
  • podstawowe obliczenia w pracy laboratoryjnej
  • metodyka
  • mikroskopia-zastosowania w biotechnologii
  • budowa kwasów nukleinowych

 

Szczegółowy plan może się różnić w zależności od uczelni, dlatego przed przystąpieniem do rekrutacji powinieneś odwiedzić ich oficjalne strony internetowe.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek biotechnologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Gdański Uniwersytet Medyczny (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Gdańska (Wydział Chemiczny) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Gdański (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Biotechnologia w Trójmieście

Studia na kierunku biotechnologia w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Biotechnologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych, bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku biotechnologia w Gdańsku, otworzy się przed tobą wiele ciekawych możliwości rozwoju zawodowego.

Po zakończeniu nauki możesz związać swoją przyszłość z branżą:

  • spożywczą
  • farmaceutyczną
  • medyczną

 

Inną, równie ciekawą i przyszłościową opcją może być praca w specjalistycznych laboratoriach badawczych i diagnostycznych oraz w instytucjach naukowych. Interesującą alternatywne stanowi także objęcie stanowiska kierownika badań klinicznych lub project menegera.

Absolwenci często decydują się także na rozpoczęcie kariery naukowej i zatrudnienienie w wydawnictwach, ośrodkach badawczych czy w charakterze wykładowcy na uczelniach wyższych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje szanse na ciekawą i perspektywiczną pracę.

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biotechnologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biotechnologia w Gdańsku | gdyni | sopocie

Biotechnologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia