Technologie kosmiczne i satelitarne - Gdańsk

Technologie kosmiczne i satelitarne - Gdańsk

Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne w Gdańsku możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Technologie kosmiczne i satelitarne stopień: (II) , czas trwania: 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne

01.05.2024

Technologie kosmiczne i satelitarne - studia Gdańsk 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra inżyniera. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności/ ścieżki kształcenia. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Technologie kosmiczne i satelitarne - Gdańsk
Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne przeznaczone są dla osób zainteresowanych eksploracją kosmosu, techniką satelitarną oraz zastosowaniami technologii kosmicznych w różnych dziedzinach. Program obejmuje nauki inżynieryjne, nauki o kosmosie oraz zastosowanie satelitów w komunikacji, nawigacji i monitorowania Ziemi. Studenci zapoznają się z budową, funkcjonowaniem i zastosowaniem satelitów, zarówno telekomunikacyjnych, jak i obserwacyjnych. Biorą również udział w zajęciach dotyczących technologii napędowych, konstrukcji i eksploatacji rakiet.

Praca po studiach

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach związanych z technologiami kosmicznymi i satelitarnymi. Czeka na nich praca w przemyśle kosmicznym w firmach, które zajmują się projektowaniem, produkcją i eksploatacją satelitów oraz innych obiektów kosmicznych. Mogą też pracować w instytucjach i agencjach kosmicznych. Odnajdą się również w firmach telekomunikacyjnych, które wykorzystują satelity do transmisji danych.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Gdańsku na ten kierunek przeznaczona jest dla osób, które ukończyły studia pierwszego stopnia na takich kierunkach, jak np. informatyka, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka, inżynieria biomedyczna czy geodezja i kartografia. Na przyjęcie wpływa miejsce uzyskane na liście rankingowej. Oblicza się je na podstawie średniej ocen z poprzednich studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne?

Studia w Gdańsku na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne obejmują interdyscyplinarne podejście do nauki, łącząc aspekty inżynierii, informatyki, nauk przyrodniczych, prawa i zarządzania. Program zajęć uwzględnia szeroki zakres tematów związanych z eksploracją kosmosu i zastosowaniem satelitów.

W siatce dydaktycznej uwzględniono tematykę podstaw inżynieryjnych, nauk o kosmosie, technologii satelitarnych czy systemów rakietowych. Uczelnie w Gdańsku na tym kierunku prowadzą też praktyki zawodowe w firmach, instytucjach lub laboratoriach związanych z technologiami kosmicznymi i satelitarnymi.

Poza tym interdyscyplinarne kierunki studiów w Gdańsku zazwyczaj są stworzone w taki sposób, aby studenci mogli dopasować ścieżkę dydaktyczną do swoich zainteresowań. Nie inaczej jest w przypadku studiów technologie kosmiczne i satelitarne, które obejmują takie specjalizacje, jak np. technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, inżynieria i zarządzanie w przestrzeni kosmicznej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci znają podstawowe zasady mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki i informatyki w kontekście technologii kosmicznych. Mają także wiedzę na temat astronomii, astrofizyki, geologii planetarnej czy nauk o Ziemi.

Potrafią projektować i konstruować satelity oraz ich komponenty, a także testować ich funkcjonalność. Mają zdolność przetwarzania, analizowania i interpretowania danych uzyskanych z satelitów.

Pracują z systemami nawigacji satelitarnej, takimi jak GPS, GLONASS. Identyfikują, diagnozują i rozwiązują problemy techniczne związane z technologiami kosmicznymi. Mają też zdolność planowania, organizowania i zarządzania projektami związanymi z technologiami kosmicznymi i satelitarnymi.

Uczelnie w Gdańsku - kierunek technologie kosmiczne i satelitarne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Gdańska (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne?

Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne trwają 1,5 roku (studia magisterskie).

Technologie kosmiczne i satelitarne w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne

Absolwenci mogą pracować w firmach zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją satelitów, rakiet oraz innych obiektów kosmicznych. Znajdą zatrudnienie w firmach odpowiedzialnych za komunikację satelitarną, dostarczanie usług telekomunikacyjnych i transmisji danych.

Odnajdą się także w pracy w przedsiębiorstwach związanych z zastosowaniami kosmicznymi w dziedzinie obronności, np. w obszarze satelitów systemów monitorowania. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwia im też zatrudnienie w firmach zajmujących się mapowaniem, analizą danych satelitarnych oraz ich zastosowaniami w geodezji.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne

  • przemysł kosmiczny,
  • agencje kosmiczne,
  • przemysł telekomunikacyjny,
  • nawigacja satelitarna,
  • przemysł obronny,
  • meteorologia.

Absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie kosmicznej i satelitarnej, co otwiera przed nimi wiele możliwości kariery w różnych sektorach przemysłu i nauki.

Technologie kosmiczne i satelitarne w Gdańsku

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Technologie kosmiczne i satelitarne w miastach

Nadchodzące wydarzenia