Studia we Wrocławiu na kierunku praca socjalna – studia online powstały przy pomocy ekspertów i praktyków zawodowych, aby zapewnić zgodność z bieżącymi wymaganiami rynku pracy. W siatce dydaktycznej uwzględniono nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale też zajęcia w terenie. Dzięki temu studenci mogą w praktyce z podopiecznymi wykorzystać zdobyte umiejętności i wiedzę. Słuchacze mogą realizować praktyki w ośrodku pomocy społecznej, placówce opiekuńczej czy penitencjarnej.
W programie dydaktycznym uwzględniono zagadnienia z zakresu polityki społecznej czy różnych systemów wsparcia społecznego. Słuchacze zapoznają się też z zagadnieniami psychologicznymi oraz społecznymi, a także z ich wpływem na funkcjonowanie jednostek czy grup społecznych.
Uczelnie we Wrocławiu wyszły naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy i społeczeństwa na specjalistów, którzy za pomocą odpowiednich technik i rozwiązań mogą zaoferować kompleksowe wsparcie radzeniu sobie z różnymi trudnościami życiowymi. Właśnie dlatego powstały studia na kierunku praca socjalna – studia online.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku praca socjalna – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki studiów we Wrocławiu o tematyce społecznej zwykle przygotowują absolwentów do realizowania zadań w zakresie diagnozowania zjawisk wpływających negatywnie na sytuację życiową lub wykluczenie jednostek i grup społecznych. To samo dotyczy kierunku studiów praca socjalna – studia online.
Absolwenci wyróżniają się obszerną znajomością technik pracy socjalnej, psychologii społecznej czy polityki społecznej. Doskonale rozumieją koncepcje oraz modele stosowane w pracy z podopiecznymi, samodzielnie wykorzystując jednocześnie metody interwencji socjalnej. Korzystają m.in. z metod terapii indywidualnej, grupowej, rodzinnej lub interwencji kryzysowej.
Sprawnie komunikują się ze swoimi podopiecznymi i analizują ich potrzeby. Oferują też wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, pozostając wrażliwymi na potrzeby społeczeństwa. Swoją empatią i profesjonalnym podejściem budują zaufanie, aby współpracować z różnymi grupami społecznymi.
Absolwenta wyróżnia też umiejętność analizowania sytuacji społecznych, identyfikowania czynników ryzyka czy ochrony problemów społecznych. Planuje on różne interwencje socjalne.