Studia na kierunku zarządzanie – studia online prowadzone są w całości zdalnie za pomocą platform do e-learningu. Na uczelni obowiązkowe jest uczestnictwo w dwóch zjazdach w semestrze. Kształcenie w ramach tego modelu niczym nie różni się od tego realizowanego na studiach stacjonarnych w siedzibie uczelni.
Uczelnie w Trójmieście przygotowały autorski program kształcenia, który obejmuje wprowadzenie do zagadnień organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw. Zajęcia są ukierunkowane na praktykę, a wykładowcy wykorzystują nowoczesne formy dydaktyczne – interaktywne wykłady, analizę studium przypadku.
Zajęcia zostały zaplanowane w taki sposób, aby studenci poznali różne narzędzia oraz rozwiązania, które będą mogli wykorzystać w trakcie praktyk zawodowych. Wykładowcami są praktycy oraz osoby, które prowadzą własny biznes na terenie Trójmiasta. Zajęcia realizują także eksperci z uznanych przedsiębiorstw i instytucji Pomorza.
W ramach ścieżki dydaktycznej uczestnicy wybierają jedną specjalność z zakresu m.in. marketingu i social mediów, psychologii biznesu, zarządzania bezpieczeństwem energetycznym czy zarządzania w sporcie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku zarządzanie – studia online kształcą absolwentów, którzy mają wiedzę w zakresie ekonomii, finansów, bankowości i prawa pracy. Uczą się także specjalistycznego słownictwa w języku angielskim.
Absolwent wie, jak wygląda nowoczesna forma funkcjonowania administracji państwowej i samorządowej. Zna metody zarządzania finansami publicznymi czy techniki realizacji inwestycji lokalnych.
Wykazuje się znajomością nowoczesnych technik marketingu i mediów społecznościowych. Wykorzystuje psychologię w komunikacji biznesowej czy motywowaniu pracowników. Zna także popularne techniki produkcji, przetwórstwa i dystrybucji energii.
Wie, w jaki sposób funkcjonują nowoczesne systemy logistyczne wspierane innowacyjnymi narzędziami informatyczno-komunikacyjnymi. Zna instrumenty podejmowania decyzji logistycznych i techniki analizy ilościowo-wartościowej. Przygotuje strategie personalne, planuje działania kadrowe czy motywuje oraz ocenia pracowników.