Studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe to interdyscyplinarny i międzywydziałowy program kształcenia, który powstał przy współpracy z różnymi wydziałami. Zagadnienia poruszane w ramach zajęć dotyczą tematyki, jaka zawarta jest w egzaminie na doradcę podatkowego.
Zajęcia prowadzi kadra doświadczonych specjalistów, którzy przekazują studentom informację w zakresie prawa podatkowego, księgowości, ekonomii czy analizy finansowej.
Uczelnie w Gdańsku na kierunku podatki i doradztwo podatkowe realizują siatkę godzin, która łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną. Studenci uczestniczą nie tylko w wykładach, ale też ćwiczeniach praktycznych. W efekcie uczą się, jak wypełniać deklaracje, prowadzić księgi rachunkowe czy pisać opinie podatkowe.
Kierunki studiów w Gdańsku, do których zalicza się podatki i doradztwo podatkowe realizują program kształcenia, który składa się z najważniejszych przedmiotów w ramach tej branży. Studenci zdobywają wiedzę na temat administracji podatkowej, rachunkowości czy prawa cywilnego.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo i doradztwo podatkowe możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
-
studia stacjonarne,
-
studia niestacjonarne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia kształcą absolwentów, którzy wyróżniają się wiedzą w zakresie rachunkowości finansowej oraz zarządczej. Znają także formy ewidencji podatkowej, zasady prawa podatkowego, metody zarządzania ryzykiem czy ordynacji podatkowej.
Potrafią dokonywać analizy systemu podatkowego. Sprawnie posługują się metodami zarządzania podatkami oraz stosują metody zarządzania ryzykiem. Wiedzą też, jak formułować i realizować strategie podatkowe firm.
Absolwent może też ubiegać się o zwolnienie z części pisemnej egzaminu państwowego na nadanie tytułu doradcy podatkowego.