Studenci projektowania systemów i procesów logistycznych rozwijają swoje kompetencje szczególnie w zakresie np.: nowoczesnych rozwiązań logistycznych; modelowania procesów logistycznych; zastosowania innowacyjnych narzędzi technologicznych; symulowania różnorodnych procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
W programie zajęć znajdują się przedmioty takie jak: lean logistics, modelowanie procesów logistycznych, symulacja procesów logistycznych.
Absolwenci projektowania systemów i procesów logistycznych mogą szukać zatrudnienia m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, firmach transportowych i spedycyjnych, centrach logistycznych czy w magazynach. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Studia na projektowaniu systemów i procesów logistycznych pozwalają studentom poznać zagadnienia ściśle związane np. z zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw przedsiębiorstwa czy nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi, które odnajdują zastosowanie w różnych obszarach logistyki. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają się w zakresie m.in.: modelowania systemów i procesów logistycznych; symulowania procesów logistycznych; analizowania danych operacyjnych; rozwiązywania problemów logistycznych; podejmowania decyzji operacyjnych.
W programie projektowania systemów i procesów logistycznych znajdują się przedmioty poświęcone np.: systemom klasy Business Inteligence, notacjom mapowania procesów, metodom i technikom optymalizacji systemów i procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, podstawom efektywnej logistyki czy strategiom planowania łańcuchu dostaw. Absolwenci tej ścieżki kształcenia potrafią m.in.: projektować systemy i procesy logistyczne, dokonywać analiz operacyjnych oraz wykorzystywać arkusze kalkulacyjne i narzędzia bazodanowe.
W programie studiów na projektowaniu systemów i procesów logistycznych znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik optymalizacji systemów i procesów logistycznych; technik komunikacyjnych stosowanych w logistyce; zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych we współczesnej logistyce.
Absolwenci projektowania systemów i procesów logistycznych mogą szukać zatrudnienia nie tylko na stanowiskach logistycznych, ale również tych związanych np. z kierownictwem, organizacją pracy przedsiębiorstwa, modelowaniem procesów i systemów logistycznych czy controllingiem w branży logistycznej. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Absolwent ścieżki kształcenia projektowanie systemów i procesów logistycznych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Projektowanie systemów i procesów logistycznych to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Absolwenci logistyki znają narzędzia stosowane w profesjonalnym środowisku logistycznym – rozumieją najważniejsze pojęcia teoretyczne oraz rozwiązania technologiczne, które usprawniają organizację procesów logistycznych. Ponadto znają oni ogólnoświatowe trendy wpływające na sterowanie globalnymi przepływami towarów, osób i informacji, a także rozumieją rolę technologii IT we współczesnej logistyce.
Nabyte w trakcie studiów zdolności absolwenci logistyki mogą wykorzystać w wielu dyscyplinach zawodowych. Logistycy mogą odnaleźć zatrudnienie m.in. w centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych, działach zakupów, dystrybucji przedsiębiorstw produkcyjnych lub usługowych czy w sektorze publicznym. Absolwenci tego kierunku studiów mogą również samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług logistycznych czy transportowych.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: