Coaching filozoficzny to innowacyjny kierunek studiów, który stanowi odpowiedź na wymagania współczesnego rynku pracy. Nowoczesne przedsiębiorstwa coraz więcej czasu i środków przeznaczają na relacje interpersonalne oraz rozwój osobisty pracowników. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na psychologów, coachów biznesu czy wykwalifikowanych trenerów relacji interpersonalnych. Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku coaching filozoficzny, czeka Cię intelektualna i duchowa przygoda.
Dodatkowo zyskasz szansę zarówno na zdobycie atrakcyjnego zawodu, jak i osobisty rozwój i odkrywanie własnego potencjału. Co więcej, liczne warsztaty oraz zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych trenerów, filozofów, psychologów i coachów, dzięki czemu dowiesz się, jak w praktyce będzie wyglądała Twoja przyszła praca zawodowa.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku coaching filozoficzny możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku coaching filozoficzny przede wszystkim zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, psychologicznych oraz humanistycznych. Weźmiesz udział w rozwijających zajęciach o tematyce związanej z logiką, etyką oraz retoryką, a także dowiesz się więcej na temat filozofii etyki czy psychologii społecznej. Dodatkowo pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej nauczysz się analizowania wybranych tekstów filozoficznych i humanistycznych, poznasz zasady prawidłowej argumentacji, mediacji oraz negocjacji, jak również rozwiniesz swoje kompetencje miękkie oraz zdolności interpersonalne, które z pewnością wykorzystasz podczas przyszłej pracy z klientami i zespołem. Co ważne, poznasz też sposób, w jaki należy prowadzić różnego rodzaju zajęcia i warsztaty coachingowe.