Cognitive technologies to studia będące odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnego świata. Uprzemysłowienie i zmechanizowanie coraz większej ilości branż sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających szeroką wiedzę z zakresu algorytmów, metod, narzędzi i systemów sztucznej inteligencji, w szczególności w zakresie uczenia maszynowego.
Studenci w czasie cyklu kształcenia nauczą się rozwiązywać zadania związane z pozyskiwaniem, przetwarzaniem oraz prezentowaniem danych, a także poznają zagadnienia dotyczące społeczeństwa i teorii kognitywnych związanych z rozwojem społecznym i gospodarczym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku cognitive technologies możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studiując na kierunku cognitive technologies, zaznajomisz się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. logiki i sztuki argumentacji, neuropsychologii, etyki stosowanej, podstaw analityki kognitywnej, zarządzania jakością procesów biznesowych, outsourcingu procesów biznesowych (BPO), zarządzania refleksyjnego czy technologii kognitywnych. Nauczysz się, w jaki sposób przystosowywać i opracowywać innowacyjne metody, techniki i narzędzia badawcze, w tym zaawansowane techniki informatyczne do diagnozy i rozwiązywania niecodziennych problemów społecznych i organizacyjnych.
Będziesz wiedział, jak projektować i wykonywać proste układy techniczne oraz realizować procesy technologiczne, używając do tego odpowiednio dobranych technik, narzędzi i materiałów. Oprócz tego poznasz teorie dotyczące rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych, zjawiska zachodzące w przestrzeni mediów cyfrowych z perspektywy kognitywistyki, a także systemy symboliczne i teorie komunikacji i zarządzania.