Neurobiologia to nowoczesna propozycja kształcenia, która skupia się na biologicznych podstawach działania mózgu i innych elementów układu nerwowego. Studenci badają różne podłoża zjawisk psychicznych i weryfikują zachowanie człowieka.
Kierunek medyczny tego typu ma interdyscyplinarny charakter, co oznacza, że łączy wiedzę z zakresu biologii, biochemii, farmakologii, anatomii z neurobiologią i psychologią.
Zajęcia prowadzone są w odpowiednio przygotowanych salach wykładowych, laboratoryjnych i pracowniach kierunkowych. Studenci mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt dydaktyczny i multimedialnych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Neurobiologia możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Neurobiologię możesz studiować w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa dwa lata (cztery semestry).
Studia stacjonarne to studia dzienne. Odbywają się bezpłatnie od poniedziałku do piątku na uczelniach publicznych w siedzibie uczelni. Kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kompleksowo opracowany program studiów neurobiologii wypełniony jest najważniejszymi przedmiotami, obejmującymi nauki medyczne, psychologiczne i przyrodnicze. Studenci uczęszczają między innymi na biologię, biochemię, farmakologię, anatomię, fizjologię.
W trakcie realizowanych zajęć nauczysz się wykorzystywać metody i techniki, które ułatwią udział w projektach badawczych z zakresu neurobiologii. Studenci umiejętnie oceniają struktury mózgu zaangażowane w procesy poznawcze oraz dokonują analizy, ekspresji i kontroli emocji. Nauczysz się oceniać zaburzenia poznawcze, emocje i osobowości u osób zarówno z przejściowym, jak i z trwałym uszkodzeniem mózgu.
Rozwiniesz umiejętności badawcze i diagnostyczne, jak również rozwiniesz komunikatywność, która wpłynie na pracę zespołową oraz współpracę z lekarzami i badaczami czynnie uczestniczącymi w zaawansowanych doświadczeniach z zakresu neurobiologii klinicznej.