Analityka biznesowa to kompleksowo opracowany kierunek, który odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie, które obejmuje między innymi wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości.
Nauczysz się poprawnie i efektywnie wykorzystywać narzędzia i techniki analityczne. Nabędziesz umiejętności sprowadzające się do obsługi specjalistycznego oprogramowania używanego do analizy danych, związanego między innymi ze zbiorami danych oraz z modelowaniem i symulowaniem procesów w organizacjach.
Dowiesz się także, jak pozyskiwać, selekcjonować i przetwarzać kluczowe dane oraz przekształcać je w informacje.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Analityka biznesowa możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Analitykę biznesową możesz studiować przede wszystkim w ramach pierwszego stopnia kształcenia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów.
Studia stacjonarne odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w trybie dziennym prowadzone są bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być realizowane zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie wbrew nazwie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień.
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie się one odbywają. Pamiętaj, że studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Program kształcenia analityki biznesowej konstruowany jest w interdyscyplinarny sposób. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do metod analizy danych biznesowych oraz metod ilościowych, to znaczy wnioskowania i modelowania statystycznego, metod optymalizacyjnych, algorytmów drążenia danych i uczenia maszynowego – data mining, machine learning.
Studenci uczą się posługiwać specjalistycznym oprogramowaniem, które wykorzystywane jest do analizy danych, a także zdobywają praktyczną wiedzę z zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości.
Nauczysz się wykorzystywać narzędzia klasy Business Intelligence do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. Będziesz także umiejętnie przeprowadzać analizę ekonomiczną i finansową oraz nauczysz się analizować ryzyko działań biznesowych, a także będziesz w stanie wykazać szanse i zagrożenia związane z występowaniem ryzyka.