Troska o zdrowie społeczeństwa jest istotna z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania całego kraju, a nawet świata. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na skutek dowolnych czynników psychologicznych i chorobotwórczych całe społeczeństwo staje się niewydolne. Przez taki stan rzeczy dotkliwie ucierpiałaby, a w skrajnych przypadkach nawet upadła, gospodarka.
Zdrowie publiczne w Trójmieście to kierunek powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych specjalistów, działających na rzecz wspierania dobrostanu jednostek i społeczności.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Kierunek zdrowie publiczne w Trójmieście może być realizowany jedynie w ramach studiów magisterskich drugiego stopnia. Osoby posiadające minimum tytuł licencjata, którzy zechcą kontynuować zdobywanie kompetencji kierunkowych, na ukończenie kształcenia poświęcą dwa lata.
Studiować możesz stacjonarnie, co jest opcją bardzo chętnie wybieraną przez kandydatów na studia wyższe. Ucząc się od poniedziałku do piątku w trakcie trwania tygodnia roboczego masz szansę na regularną naukę oraz możliwość stacjonarnej konsultacji z wykładowcami w przypadku ewentualnych wątpliwości. Studia stacjonarne w uczelni publicznej są bezpłatne.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku zdrowie publiczne w Trójmieście mogą liczyć na zdobycie bardzo cennych kompetencji, które w przyszłości okażą się niezwykle atrakcyjne dla wielu pracodawców.
Twoja nauka będzie dotyczyła między innymi szeroko rozumianej ochrony zdrowia, rozpoznawania i prawidłowej klasyfikacji czynników wywierających wpływ na stan zdrowia społeczeństwa, a także podstaw psychologii, socjologii i innych nauk społecznych.
W trakcie edukacji pogłębisz kompetencje zarządcze oraz udoskonalisz umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.