Nie jest tajemnicą, że szeroko rozumiane funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw regulowane jest odpowiednimi ustaleniami prawnymi. Znajomość zagadnień prawniczych ma więc ogromne znaczenie zarówno dla pracowników wyższego szczebla, jak i właścicieli każdej dobrze prosperującej firmy.
Prawo w biznesie jest kierunkiem, który pozwoli ci na pogłębienie specjalistycznej wiedzy oraz zdobycie umiejętności, dzięki którym będziesz swobodnie poruszał się w obszarze zawiłości prawnych, ekonomicznych oraz finansowych podczas działalności biznesowej.
Nim aplikujesz na ten kierunek, zastanów się, czy: interesujesz się prawem, ekonomią i naukami humanistycznymi? Jesteś przedsiębiorczy, a praca we własnej firmie byłaby spełnieniem twoich marzeń? Chcesz zadbać o swój rozwój? W takim razie prawo w biznesie jest dla ciebie!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Jeżeli aplikujesz na studia pierwszego stopnia na kierunku prawo w biznesie, twoja przygoda z tym kierunkiem potrwa trzy lata pod warunkiem, że terminowo ukończysz każdy z sześciu semestrów i nie zdecydujesz się na urlop dziekański. Absolwenci mogą liczyć na otrzymanie dyplomu z tytułem licencjata.
Prawo w biznesie możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie, w zależności od twoich preferencji w kwestii organizacji czasu nauki.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku prawo w biznesie w Trójmieście poznają tajniki zarządzania, ekonomii oraz prawa, a zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystują podczas praktycznej działalności zawodowej.
Przyszli absolwenci uczą się sporządzania biznesplanów oraz ich skutecznej realizacji, posiadają szerokie kompetencje interpersonalne i komunikacyjne, przydatne podczas mediacji i negocjacji w biznesie, a ponadto uczą się wydatkowania środków publicznych oraz profesjonalnego zarządzania przedsiębiorstwami.