Higiena stomatologiczna jest kierunkiem, który opiera się głównie na przedmiotach medycznych, farmaceutycznych, u podstaw których leżą nauki biologiczne i przyrodnicze. W związku z tym łatwo o wysnucie wniosku, że twoja przygoda z tymi studiami będzie wymagająca i satysfakcjonująca jednocześnie.
Ze względu na rosnącą świadomość na temat istoty dbania o swoje zdrowie, również związane z jamą ustną, powstaje coraz więcej prywatnych i publicznych gabinetów profilaktycznych oraz związanych z leczeniem stomatologicznym. Dlatego też absolwenci tego kierunku bez problemu znajdą atrakcyjną pracę, nawet tuż po ukończonego kształcenia.
Jeżeli interesujesz się naukami medycznymi, stomatologia jest twoją pasją, a ponadto wyróżnia cię duża precyzja, która może okazać się nieoceniona w perspektywie wykonywania skomplikowanych manualnie zabiegów, z pewnością powinieneś rozważyć kształcenie na higienie stomatologicznej!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku higiena stomatologiczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
Higiena stomatologiczna to kierunek przyszłości – dzięki niemu zdobędziesz kompetencje pozwalające na znalezienie pracy w wielu atrakcyjnych obszarach zawodowych.
Studia możesz realizować na pierwszym stopniu. Oznacza to, że twoja nauka potrwa trzy lata i zostanie zwieńczona uzyskaniem dyplomu z tytułem licencjata.
Studia w trybie stacjonarnym są chętnie wybierane przez świeżo upieczonych maturzystów, którzy chcieliby skupić się głównie na kształceniu wyższym. Jako że higienę stomatologiczną możesz realizować jedynie w tym trybie, będziesz mógł liczyć na systematyczne zdobywanie wiedzy podczas tygodnia od poniedziałku do piątku.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Podczas kształcenia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie będziesz mógł poznać ludzką anatomię ze szczególnym uwzględnieniem układu kostnego oraz obszaru głowy i szyi, zyskasz okazję do zapoznania się z podstawami farmaceutyki i wpływu poszczególnych substancji stosowanych w stomatologii na organizm człowieka.
Największe znaczenie będą miały jednak umiejętności praktyczne, związane z przeprowadzaniem zabiegów stomatologicznych oraz szerzeniem profilaktyki w obszarze zdrowia jamy ustnej.