Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny. Dbanie o siebie może być również podyktowane chęcią zadbania o samopoczucie psychiczne. Niezależnie od pobudek, wiele osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów. Dlatego zapotrzebowanie na biokosmetologów nie maleje.
Jeżeli zdecydujesz się na wybór tego kierunku kształcenia, zyskasz okazję do poznania podstaw nauk medycznych, biologicznych oraz chemicznych, a także pozyskania umiejętności ich praktycznego zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaną również dziedziny społeczne, dzięki którym stworzenie dobrej atmosfery podczas pracy z klientami stanie się łatwiejsze.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku biokosmetologia możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Biokosmetologię można realizować jedynie na studiach pierwszego stopnia. Studenci uczą się zazwyczaj od 3,5 roku do 4 lat, w zależności do trybu, na jaki się zdecydują, a następnie dostają dyplom z tytułem inżyniera.
Lubelskie uczelnie starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i aktualnych studentów, dlatego biokosmetologię możesz studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dostosuj wybór do swoich preferencji.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Biokosmetologię z powodzeniem można nazwać kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ umożliwia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk chemicznych, biologicznych, biotechnologicznych oraz pokrewnych, które stają się fundamentem pod kształtowanie kompetencji nieocenionych w życiu zawodowym.
Studenci uczą się posługiwania specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, zgłębiają tajniki bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, zyskują wiedzę na temat składników kosmetycznych i ich udowodnionego wpływu na ludzki organizm.
Idąc z duchem czasu, lubelska uczelnia, na której można realizować ten interesujący kierunek, dba o to, aby w programie kształcenia znalazły się przedmioty uświadamiające studentom istotę ekologicznych rozwiązań w kosmetologii i kosmetyce.