Bankowość i finanse cyfrowe to kierunek, który jest odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnych pracodawców, którzy nieustannie poszukują specjalistów odnajdujących się w świecie finansów, a jednocześnie niestroniących od wiedzy informatycznej i świata cyfrowego.
Technologicznie rozwinięty świat wymaga od kandydatów na studia wielowymiarowości, dlatego nowoczesne propozycje kształcenia tworzone są w interdyscyplinarny sposób, by wszelkie niezbędne kompetencje umożliwiły odnalezienie się w świecie biznesu.
Studia w Łodzi w tym zakresie umożliwią Ci wybór konkretnej ścieżki kształcenia, która z pewnością wpłynie na tworzoną karierę zawodową. Specjalizacje odnoszą się zarówno do nowoczesnej bankowości i innych obszarów sektora finansowego, jak i do stosowania informatyki w finansach. Kompleksowo opracowany program studiów pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności i pożądaną przez pracodawców wiedzę.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Kierunek bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi realizowany jest w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie czterech semestrów (dwa lata).
Proces kształcenia na studiach ekonomicznych w zakresie bankowości i finansów cyfrowych prowadzony jest przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku, a program studiów obejmuje także obowiązkowe praktyki zawodowe.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci bankowości i finansów cyfrowych w Łodzi zdobywają kompleksową wiedzę na temat poszczególnych zjawisk ekonomicznych i finansowych, kształtujących rozwój gospodarczy w skali kraju i świata.
Poznają również najważniejsze metody i narzędzia badawcze i analityczne, które pomogą zrozumieć zjawiska i stosunki finansowe, a także umożliwią prognozowanie i przeprowadzanie symulacji finansowych.
Zapoznasz się z technikami pozyskiwania ilościowych i jakościowych danych i informacji, które pozwalają opisać systemy i instytucje finansowe, jak również poznasz różnego rodzaju usługi i produkty finansowe, to znaczy bankowe, ubezpieczeniowe i inwestycyjne.
Komplementarny proces kształcenia sprawi, że bez problemu będziesz mógł/mogła wykonywać analizy ilościowe w stosunku do podejmowanych decyzji ekonomicznych przez podmioty gospodarcze i gospodarstwa domowe. Nauczysz się także analizować problemy informatyczne przy wykorzystaniu technik algorytmicznych.