Osoby, które wybiorą edukację na kierunku zdrowie publiczne w Krakowie, będą miały okazję zapoznać się z działaniem systemu opieki zdrowotnej i polityki zdrowotnej, zdobędą umiejętności związanych z reagowaniem na zmiany systemu opieki zdrowotnej, a także nauczą się wdrażania działań związanych z promocją zdrowia. Zdrowie publiczne to kierunek o interdyscyplinarnym charakterze, dlatego jako przyszły student możesz liczyć na zdobycie szerokich kompetencji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zdrowie publiczne możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia na kierunku zdrowie publiczne możesz realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Wybierając kształcenie licencjackie, decydujesz się na naukę trwającą trzy lata. Studia magisterskie drugiego stopnia będą trwały dwa lata i istotnie poszerzą twoje możliwości zawodowe.
Zdrowie publiczne w Krakowie są realizowane jedynie w ramach trybu stacjonarnego, który zazwyczaj cieszy się zainteresowaniem większości, ponieważ umożliwia systematyczne pogłębianie programowych kwalifikacji dzięki uczestniczeniu w zajęciach i wykładach od poniedziałku do piątku.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku zdrowie publiczne uczą się zarządzania wybranymi jednostkami opieki zdrowotnej, zdobywają wiedzę na temat bioetyki oraz etyki zawodowej pracowników służby zdrowia, dowiadują się, w jaki sposób poprawnie reagować na zmiany w systemie zdrowotnym, a ponadto poszerzają posiadane kompetencje zarządcze oraz interpersonalne, co pozwala na nawiązywanie efektywnej współpracy ze specjalistami pokrewnych dziedzin nauki.
Kompetencje wyniesione ze studiów pozwalają na sprostanie oczekiwaniom współczesnego rynku pracy w wielu obszarach zawodowych.