Gastronomia
Katowice
POKAŻ
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku gastronomia to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku gastronomia | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Uczelnie
Studia na kierunku gastronomia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | gastronomia - uczelnie >
Program nauczania na kierunku gastronomia będzie oscylował wokół nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki, technologii żywności, biochemii czy mikrobiologii. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych i nauczą się sposobu obróbki dań oraz sposobu ich podania. Co więcej poznają tajniki prowadzenia punktu gastronomicznego.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach dietetycznych, firmach cateringowych, punktach gastronomicznych czy w firmach zajmujących się technologią żywności.
Studia związane z dietetyką i żywieniem zyskują coraz większą popularność wśród maturzystów w całej Polsce. Dlatego też kandydaci na kierunek gastronomia powinni zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni wyższej. W przypadku szkół niepublicznych należy zdać egzamin maturalny z dowolnych przedmiotów maturalnych. Kandydaci muszą także pamiętać o dostarczeniu wymaganych dokumentów i dokonaniu opłaty.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Gastronomia to kierunek, który wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki, technologii żywności, nauk o zdrowiu czy medycyny. Ponadto rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dziedzin. Dzięki temu studenci zwiększą swoje szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej.
Studia na kierunku gastronomia możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku gastronomia będą mieli szansę zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, między innymi takich jak medycyna, dietetyka czy nauki biologiczne i chemiczne. W planie znajdzie się także wiele ciekawych przedmiotów o tematyce związanej z biochemią, biotechnologią czy chemią żywności. Ponadto dowiedzą się więcej o gospodarce żywnościowej oraz towaroznawstwie.
Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także cenne umiejętności praktyczne oraz podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się działań związanych z technologią oraz przetwórstwem żywności. Ponadto zdobędą zdolności z zakresu obróbki i profesjonalnego podania dań. Studenci wykształcą umiejętność organizacji żywienia zbiorowego oraz obsługi konsumenta. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i ekonomii, co umożliwi absolwentom założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z gastronomią i żywieniem.
Studia na kierunku gastronomia trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Absolwenci kierunku gastronomia, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy restauracji, hoteli czy punktów żywienia zbiorowego. Dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie w firmach cateringowych, poradniach dietetycznych oraz centrach odnowy biologicznej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku gastronomia:
Miasta, które oferują studia na kierunku GASTRONOMIA