Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Poradnictwo rodzinne to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności niezbędnych do planowania, podejmowania i monitorowania działań związanych z pomocą małżeństwom, parom i rodzinom. Studia pozwalają również pozyskać umiejętności w zakresie mediacji, umożliwiających rozwiązywanie konfliktów rodzinnych oraz wspieranie rozwoju kompetencji rodzicielskich i wychowawczych.
Studenci omawianej ścieżki kształcenia nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie: diagnozowania sytuacji rodzinnej i problemów małżeńskich, rozwiązywania sytuacji kryzysowych, a także podejmowania działań pomocowych nastawionych na poprawę relacji pomiędzy małżonkami oraz rodzicami i dziećmi, takich jak: przywracanie równowagi psychicznej, kształtowanie umiejętności samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii w rodzinie.
Co po studiach? Gdzie można wykorzystać zdobyte podczas studiów umiejętności? Absolwenci Poradnictwa rodzinnego mogą znaleźć zatrudnienie w poradniach rodzinnych i specjalistycznych, centrach pomocy rodzinie, centrach usług społecznych, ośrodkach adopcyjnych, ośrodkach pieczy zastępczej, placówkach opiekuńczo- interwencyjnych, a także fundacjach i stowarzyszeniach zajmujących się pomocą rodzinie.