Praca socjalna w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Praca socjalna w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Praca socjalna w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku praca socjalna można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (Wydział Nauk Społecznych), Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Społeczno-Ekonomiczny). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Kierunek studiów Praca socjalna będący propozycją Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 60 osób)
  • niestacjonarne 

Jeśli jesteś osobą empatyczną, cierpliwą, a zarazem otwartą oraz czujesz, że zawodowo chciałbyś zajmować się pomocą innym w trudnych sytuacjach życiowych, to kierunek studiów Praca socjalna może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym każdy ze studentów może znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w zakresie interesującej go dziedziny, są to m.in.:

  • praca socjalna w pomocy społecznej,
  • praca socjalna na rzecz rodziny.

Wybierając się na kierunek studiów Praca socjalna w Warszawie, będziesz mieć szansę na zapoznanie się zagadnieniami z zakresu psychologii, pedagogiki, socjologii, a także podstaw prawa. Jako student będziesz rozwijać również swoje kompetencje miękkie, takie jak np. umiejętność negocjacji i mediacji, które są niezwykle ważne nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. W czasie studiów będziesz również mieć okazję do zdobywania umiejętności i doświadczenia w praktyce, dzięki praktykom zawodowym.

W programie studiów na kierunku Praca socjalna, możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, które często są uzależnione od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z zajęć jakie czekają na studentów to m.in. polityka aktywizacji zawodowej problemy socjalne współczesnej Europy, język obcy, a także wprowadzenie do psychologii. Program przewiduje również godziny przeznaczone na praktyki zawodowe, które studenci mogą odbyć w wybranej przez siebie instytucji.

Będąc absolwentem kierunku studiów Praca socjalna, będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej, placówkach karnych, instytucjach resocjalizacyjnych, urzędach, a także w ośrodkach dla uchodźców.

Dowiedz się więcej

 

2. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (Wydział Nauk Społecznych)

Studia na kierunku Praca socjalna będące propozycją Wydziału Nauk Społecznych Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

Praca socjalna jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu prawa, psychologii oraz socjologii. Dodatkowym atutem każdego z kandydatów na ten kierunek będzie empatia, a także cierpliwość, które mogą okazać się niezwykle przydatne w przyszłej pracy zawodowej. W ofercie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie możemy znaleźć również specjalności, które zostały przygotowane z myślą o studentach, a także o wymagającym rynku pracy, są to:

  • praca socjalna z językiem angielskim.

Będąc studentem na kierunku Praca socjalna w Warszawie, zdobędziesz wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki oraz socjologii, dlatego, jak sam widzisz, ten interdyscyplinarny kierunek zapewni ci rozległe wykształcenie. Jako student będziesz mieć okazję również do poznania specyfiki pracy pracownika socjalnego, dzięki czemu świetnie przygotujesz się do wykonywanego w przyszłości zawodu.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Praca socjalna, to m.in. wprowadzenie do psychologii, problemy socjalne, polityka aktywizacji zawodowej, język angielski, a także podstawy prawa. Studenci w czasie studiów są także zobowiązani do zaliczenia praktyk zawodowych, które mogą odbyć w wybranej przez siebie instytucji lub firmie.

Po ukończeniu studiów na kierunku Praca socjalna możesz szukać zatrudnienia m.in. w urzędach, placówkach karnych, domach pomocy społecznej, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach dla uchodźców, a także w instytucjach resocjalizacyjnych.  Niektórzy z absolwentów działają również w organizacjach charytatywnych. 

Dowiedz się więcej

 

3. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Społeczno-Ekonomiczny)

Kierunek studiów Praca socjalna będący propozycją Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowy jako trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 50 osób)

Jeśli lubisz pomagać innym, a także interesujesz się zagadnieniami z zakresu pomocy społecznej, to kierunek studiów Praca socjalna może być dla ciebie ciekawą propozycją. Ważnymi cechami u kandydata na ten kierunek studiów będą cierpliwość oraz empatia, ponieważ bywa to praca z osobami w różnych sytuacjach życiowych i te osoby niejednokrotnie potrzebują zrozumienia.

Wybierając kierunek studiów Praca socjalna w Warszawie, będziesz mieć okazję do rozwijania swoich umiejętności w zakresie psychologii, wychowawstwa, a także socjologii. Jako student dowiesz się, jak pracować z osobami w różnym wieku, które potrzebują pomocy socjalnej, a także poznasz specyfikę zawodu pracownika socjalnego. W ramach studiów będziesz również mieć okazję do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 razem ze słownictwem specjalistycznym, co zapewni ci większą swobodę w komunikacji na arenie międzynarodowej.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Praca socjalna, to m.in. język obcy, podstawy psychologii, problemy socjalne, a także psychospołeczne aspekty niepełnosprawności. Studenci będą również przygotowywani do wykonywania przyszłego zawodu poprzez praktyki zawodowe.

Absolwenci kierunku studiów Praca socjalna, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w urzędach, administracji, domach opieki, szkołach, organizacjach charytatywnych, a także w ośrodkach resocjalizacyjnych.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU PRACA SOCJALNA - WARSZAWA

Komentarze (0)