Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Badania kliniczne: zarządzanie, monitoring i ekspertyza medyczna
studia podyplomowe |
zjazdy |
Executive master of business administration w ochronie zdrowia
studia podyplomowe |
zjazdy |
Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych
studia podyplomowe |
zjazdy |
Promocja i profilaktyka zdrowotna, epidemiologia i higiena
studia podyplomowe |
zjazdy |
Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia medyczne, które można podjąć na pierwszym i drugim stopniu, bądź w ramach jednolitych studiów magisterskich to bardzo szeroka i bogata przestrzeń kształcenia. Funkcjonujące w niej kierunki są wymagające, charakteryzują się rozbudowanymi programami nauczania i nastawione są na pozyskanie obszernej wiedzy, licznych umiejętności oraz wielu kompetencji społecznych. Czym zatem mogą charakteryzować się studia podyplomowe? Ktoś mógłby zapytać, jaką wiedzę można jeszcze zdobyć w ramach tej formy kształcenia, skoro studia pierwszego, drugiego stopnia i jednolite magisterskie przekazują tak obszerny i rozmaity zakres wiedzy? Należy wspomnieć, że podyplomowe studia medyczne oferowane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie kierowane są nie tylko do osób, które na bazie swoich zainteresować pragną zgłębić jakiś temat, ale również do absolwentów konkretnych kierunków medycznych. Ponadto, szeroko pojęta medycyna rozwija się, a zatem aktualizowanie wiadomości wydaje się niemal czymś oczywistym, naturalnym, a niekiedy nawet obowiązkowym.
Wyobraźmy sobie, że studia podyplomowe to wielostronicowa książka. Każdy kierunek to konkretny i zamknięty rozdział, poświęcony danej problematyce. W Uniwersytecie Medycznym w Lublinie kierunki studiów podyplomowych nastawione są na zgłębienie zagadnień dotyczących opieki farmaceutycznej w chorobach cywilizacyjnych, promocji i profilaktyki zdrowotnej, psychoonkologii oraz badań klinicznych. Kształcenie przygotowuje między innymi do: promocji zdrowia, diagnozy i pomocy psychoonkologicznej osobom chorym onkologicznie, analizowania badań klinicznych, czy też prowadzenia opieki farmaceutycznej oraz innych świadczeń zdrowotnych.
W toku kształcenia słuchacze podyplomowych studiów medycznych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie zaznajamiają się z zasadami świadczenia wybranych usług farmaceutycznych zgodnie z międzynarodowymi standardami, zasadami interpretacji wyników badań klinicznych, ekonomiką ochrony zdrowia, epidemiologią chorób niezakaźnych, psychologicznymi aspektami choroby onkologicznej, czy też technikami pracy z pacjentem i rodziną. Ponadto, uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są między innymi: higienie żywności i żywienia, statystyce medycznej, psychoonkologii wieku rozwojowego, wielowymiarowemu wsparciu rodziny, zasadom przetwarzania danych pacjenta w aptekach ogólnodostępnych oraz zasadom doboru produktów leczniczych w wybranych chorobach cywilizacyjnych.
Zobacz także
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że medyczne studia podyplomowe są specyficzne i specjalistyczne co oznacza, że znaczna część kierunków przeznaczona jest dla osób o konkretnym wykształceniu i konkretnej profesji. Kształcenie ma na celu udoskonalić wiedzę i umiejętności, zaktualizować zakres wiadomości, poszerzyć obszar prowadzonych działań. Kto zatem może skorzystać z oferty medycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i komu przyda się zdobywana podczas studiów wiedza? Przede wszystkim farmaceutom, psychologom, psychiatrom, analitykom medycznym, pracownikom poradni leczniczo- zapobiegawczych, pracownikom stacji sanitarno- epidemiologicznych, pracownikom placówek opiekuńczo- wychowawczych, czy pracownikom Narodowego Funduszu Zdrowia.
W procesie rekrutacji na medyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Co warto zaznaczyć, niektóre kierunki przeznaczone są dla osób wykonujących określone obowiązki zawodowe.
Studia podyplomowe, niezależnie od obszaru kształcenia, są zazwyczaj studiami odpłatnymi. W przypadku podyplomowych studiów medycznych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jest podobnie. Koszt nauki uzależniony jest od konkretnej propozycji, i waha się od 3700 złotych do 6900 złotych za cały cykl kształcenia.
Zobacz także
Uniwersytet Medyczny w Lublinie kierunki
Medyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to różnorodny obszar kształcenia, skierowany zarówno do osób o konkretnych zainteresowaniach, jak również do osób pracujących w jasno określonych profesjach. Oferowane kierunki reprezentują różne dziedziny i umożliwiają doskonalenie różnych umiejętności. Wśród obszarów, po których poruszają się słuchacze tych studiów wymienić można między innymi: psychoonkologię, opiekę farmaceutyczną w chorobach cywilizacyjnych, promocję i profilaktykę zdrowotną, epidemiologię i higienę, czy badania kliniczne.
Studia podyplomowe – medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kształcenie na kierunkach należących do obszaru podyplomowych studiów medycznych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie realizowane jest zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów, czyli jednego roku.
Zajęcia w ramach medycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbywają się w ramach weekendowych zjazdów, organizowanych zazwyczaj w soboty i niedziele, jak również organizowane są w trybie nauki zdalnej. Częstotliwość zjazdów uzależniona jest od konkretnego kierunku kształcenia.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie