Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Administracja publiczna
studia podyplomowe |
zjazdy |
Rachunkowość
studia podyplomowe |
zjazdy, online |
Studia podyplomowe to najpopularniejsza i najefektywniejsza forma podnoszenia kwalifikacji. To również, w większości obszarów zawodowych, pewien wymóg, ponieważ pracodawcy cenią sobie wykwalifikowanych pracowników, którzy wyróżniają się poszerzonym zakresem wiadomości oraz szerszym wachlarzem umiejętności praktycznych. Studia podyplomowe to forma kształcenia kierowana do absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, bądź jednolitych studiów magisterskich. Kształcenie umożliwia uzupełnienie i zaktualizowanie wiedzy, jak również zapoznanie się z tematem, z którym nie miało się wcześniej bliższej styczności. Każdy słuchacz może podjąć naukę z innych powodów, jednak najczęściej studia te wybierane są po to, aby dzięki poszerzonemu wykształceniu poprawić sytuację zawodową, a zatem postarać się o awans albo spróbować zmienić otoczenie.
Ekonomiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to propozycje kształcenia, które skupiają się wokół zagadnień ubezpieczeń i pośrednictwa finansowego, rachunkowości oraz zamówień publicznych. Programy nauczania skonstruowane są w taki sposób, aby jak najlepiej wprowadzić słuchaczy w kwestie rachunkowości, podatków, analizy ekonomiczno- finansowej, pośrednictwa finansowego, czy systemu zamówień publicznych, jak również rozwinąć umiejętności tworzenia informacji sprawozdawczych niezbędnych do planowania, prowadzenia i kontroli działalności gospodarczej w różnego rodzaju podmiotach, czy też zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami w przedsiębiorstwach oraz zarządzania finansami osobistymi i prowadzenia doradztwa emerytalnego.
W toku kształcenia słuchacze ekonomicznych studiów podyplomowych w UMCS zaznajamiają się między innymi z: rachunkowością finansową, sprawozdawczością i analizą finansową, rachunkowością bankową, rachunkowością zarządczą, organizacją rynku ubezpieczeniowego, gospodarką finansową zakładów ubezpieczeń, instytucjami rynku kapitałowego, finansami publicznymi, audytem zamówień publicznych, czy systemem emerytalnym.
Zobacz także
Studia podyplomowe to forma kształcenia dedykowana tym, którzy pragną wiedzieć i umieć więcej. Co ważne, chcąc podjąć naukę w ramach ekonomicznych studiów podyplomowych niekoniecznie trzeba być absolwentem ekonomicznych studiów pierwszego i drugiego stopnia, choć – co wydaje się zrozumiałe – wiadomości przekazywane w toku kształcenia przydadzą się najbardziej tym osobom, które planują pracę w określonych profesjach lub wykonują już konkretne obowiązki zawodowe.
O kim mowa? Absolwenci studiów podyplomowych ekonomicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie uzyskują kwalifikacje przydatne do pracy w jednostkach sektora finansów publicznych, instytucjach kontrolnych i audytowych, działach finansowo- księgowych, zakładach ubezpieczeń, firmach pośrednictwa finansowego, czy też różnego rodzaju przedsiębiorstwach.
W procesie rekrutacji na ekonomiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Kształcenie w ramach studiów podyplomowych jest zazwyczaj odpłatne, a koszt nauki uzależniony jest od konkretnej propozycji kształcenia. Ile należy zapłacić za ekonomiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie? Koszt kształcenia waha się od 1700 złotych do 2090 złotych za semestr.
Zobacz także
Ekonomiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to przestrzeń kształcenia, złożona z propozycji, którymi powinni zainteresować się w szczególności obecni bądź przyszli doradcy finansowi i ubezpieczeniowi, agenci, brokerzy, specjaliści pośrednictwa finansowego, specjaliści w Towarzystwach Ubezpieczeń, księgowi, czy też specjaliści w działach zamówień publicznych.
Studia podyplomowe – ekonomiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Ekonomiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów.
Organizacja zajęć na studiach podyplomowych może przypominać kształcenie w ramach studiów pierwszego lub drugiego stopnia w trybie niestacjonarnym. Dlaczego? Ponieważ zajęcia odbywają się w ramach weekendowych zjazdów i mają zazwyczaj formę wykładów, ćwiczeń i warsztatów oraz seminariów.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie