Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Rachunkowość i finanse małych i średnich przedsiębiorstw
studia podyplomowe |
online |
Zarządzanie finansami przedsiębiorstw w warunkach zmiany
studia podyplomowe |
online |
Zarządzanie i finanse w administracji publicznej
studia podyplomowe |
zjazdy |
Co możemy powiedzieć o studiach podyplomowych? Są to studia przeznaczone dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich i mają ochotę uzupełnić swoją wiedzę, rozwinąć umiejętności, podnieść kwalifikacje, czy też odkryć nieznane wcześniej zagadnienia. Ktoś mógłby zapytać, po co wybierana jest ta forma kształcenia? Naturalnie, każdy słuchacz – bo tak nazywana jest osoba podejmująca naukę – może rozpoczynać kształcenie z innych powodów, jednak najczęściej popularna „podyplomówka” podejmowana jest po to, aby zdobyta wiedza posłużyła do zmiany sytuacji zawodowej. Wydaje się oczywiste, że im więcej wiemy i więcej potrafimy tym mamy większe szanse na awans w miejscu pracy, jak również łatwiej nam poruszać się po rynku zatrudnienia w celu znalezienia nowych wyzwań zawodowych. Co jeszcze możemy powiedzieć o studiach podyplomowych? Są to studia zdecydowanie krótsze w porównaniu ze studiami pierwszego stopnia, czy jednolitymi studiami magisterskimi. Krótsze, co nie oznacza, że mniej treściwe. Krótsze, co oznacza, że bardziej skonkretyzowane.
Ekonomiczne studia podyplomowe w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II to przestrzeń kształcenia skierowana do osób zainteresowanych analityką biznesową, podatkami, rachunkowością oraz audytem wewnętrznym w jednostkach sektora finansów publicznych. Studia te przygotowują między innymi do: pozyskiwania, przetwarzania, analizy i raportowania danych biznesowych, ewidencji zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych oraz planowania audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych. W toku kształcenia słuchacze poznają narzędzia statystyki opisowej, metody optymalizacyjne, zasady sprawozdawczości i analizy finansowej, system ubezpieczeń społecznych, zasady rachunkowości budżetowej, standardy audytu wewnętrznego, czy metody i techniki przeprowadzania audytu.
Zobacz także
Słuchaczami studiów podyplomowych najczęściej zostają osoby, które już wykonują określone obowiązki zawodowe i podejmują kształcenie, aby dzięki zdobytej wiedzy wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej, jak również po to, aby poszerzyć obszar swojej działalności. Słuchaczami zostają także ci, którzy planują podjęcie pracy w danym sektorze, w określonej profesji i pragną przygotować się do tego jak najdokładniej.
Absolwenci ekonomicznych studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II wyróżniają się znajomością podstawowych terminów i definicji unormowanych w ustawie o finansach publicznych, umiejętnością analizowania i interpretowania regulacji z zakresu regulacji krajowych i międzynarodowych dotyczących audytu wewnętrznego oraz kontroli finansowej, znajomością metod opisu i analizy statystycznej danych biznesowych, umiejętnością modelowania zjawisk biznesowych w oparciu o specyfikę modelowania statystycznego, a także umiejętnością prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania i analizy sprawozdań finansowych.
Dzięki podniesionym kwalifikacjom mogą pracować między innymi w: biurach rachunkowych, bankach, zakładach ubezpieczeń, biurach maklerskich, jednostkach sektora finansów publicznych.
W procesie rekrutacji na ekonomiczne studia podyplomowe w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Za kształcenie na studiach podyplomowych najczęściej pobierane są opłaty. Co zrozumiałe, koszt nauki uzależniony jest od wyboru konkretnej propozycji. Opłaty w ramach ekonomicznych studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II wynoszą od 1750 złotych za semestr do 3500 złotych za semestr.
Zobacz także
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II kierunki
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II rekrutacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II studia podyplomowe
Ekonomiczne studia podyplomowe w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II to zestaw kilku propozycji kształcenia, który oferuje pozyskanie kompetencji specjalistycznych, kompetencji społecznych, czy kompetencji w zakresie komunikacji. Słuchacze rozwijają się w zakresie stosowania standardów audytu, prowadzenia audytu wewnętrznego w odniesieniu do celów i wymogów kontroli zarządczej w różnych jednostkach i instytucjach należących do sektora finansów publicznych, stosowania metod i narzędzi rachunkowości zarządczej, sporządzania deklaracji i ewidencji podatkowych, analizowania i rozwiązywania złożonych problemów biznesowych za pomocą nowoczesnych narzędzi informatycznych.
Studia podyplomowe – ekonomiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Ekonomiczne studia podyplomowe w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów.
Zajęcia w ramach studiów podyplomowych realizowane są najczęściej w formacie weekendowych zjazdów. Naturalnie, każdy kierunek może być prowadzony według innego harmonogramu, dlatego należy dokładnie zapoznać się z planem kształcenia.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II