Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Charakterystyka energetyczna budynków
studia podyplomowe |
zjazdy |
Zastosowanie współczesnych metod hydrologii w inżynierii i gospodarce wodnej
studia podyplomowe |
zjazdy |
Techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie umożliwiają pogłębienie wiedzy i poszerzenie obszaru wiadomości z zakresu hydrologii i gospodarki wodnej, gospodarowania przestrzenią i nieruchomościami, geodezyjnego urządzania terenów rolnych i leśnych, projektowania systemów wykorzystujących OZE, czy też kształtowania infrastruktury na terenach leśnych. Jak widać, jest to przestrzeń zróżnicowana i kierowana do osób o różnych zainteresowaniach.
W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: hydrologią inżynierską, projektowaniem urządzeń hydrotechnicznych i wodno- melioracyjnych, geodezyjnym urządzaniem terenów rolnych i leśnych, budową i zasadami eksploatacji maszyn i urządzeń wykorzystywanych w OZE, sposobami rozwiązywania projektowych zadań inżynierskich dotyczących urządzeń, instalacji oraz obiektów służących do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, procedurami administracyjnymi w procesie budowlanym, czy kryteriami doboru technologii z uwzględnieniem najnowszych materiałów.
Zobacz także
Oferta studiów podyplomowych kierowana jest zazwyczaj do wszystkich osób zainteresowanych danym tematem. Oczywiście, w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie jest podobnie, jednak część kierunków dedykowana jest osobom, które już realizują jasno określone obowiązki zawodowe albo, dzięki pozyskanej wiedzy, pragną przybliżyć się do ich realizowania. Z pogłębianą na studiach podyplomowych wiedzą można pracować między innymi w: Lasach Państwowych, administracji rządowej i samorządowej, jednostkach projektowych, strukturach państwowej oraz samorządowej administracji terenowej, parkach narodowych, firmach związanych z odnawialnymi źródłami energii, przedsiębiorstwach i urzędach realizujących zadania z zakresu niskoemisyjnej gospodarki energetycznej, firmach konsultingowych.
W procesie rekrutacji na techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Koszt kształcenia w ramach technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie waha się od 4000 złotych do 5000 złotych.
Zobacz także
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie kierunki
Techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie to bogata oferta kształcenia, złożona z kierunków umożliwiających pozyskanie obszernej wiedzy i licznych umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do realizacji konkretnych działań. Ponadto, studia umożliwiają uzyskanie cennych uprawnień – na przykład uprawnień SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich).
Studia podyplomowe – techniczne w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki funkcjonujące w przestrzeni technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie obejmują zazwyczaj dwa semestry nauki.
Najczęściej spotykaną formą organizacji zajęć w ramach technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie są weekendowe zjazdy, organizowane zazwyczaj w soboty i niedziele, co dwa tygodnie.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie