Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe to forma kształcenia zupełnie inna od studiów pierwszego i drugiego stopnia, ale niezwykle istotna i mająca wiele do zaoferowania, zwłaszcza gdy wybierana jest z myślą o realizacji konkretnych planów. Popularna „podyplomówka” umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności, a wraz z nimi stwarza szansę na rozwój. Kto decyduje się na naukę? Osoby, które nie tylko chcą wiedzieć więcej, ale przede wszystkim planują wykorzystać dodatkową wiedzę, a wykorzystać ją można co najmniej na kilka sposobów.
Tematyka informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Warszawskiej uzależniona jest od konkretnej propozycji kształcenia. Bogata oferta składa się z licznych zagadnień, wśród których wymienić można między innymi: bezpieczeństwo systemów informatycznych, efektywne zarządzanie IT w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej, informatykę przemysłową, produkcję oprogramowania, czy projektowanie systemów informatycznych z bazami danych. W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: modelowaniem procesów i danych, zarządzaniem Data Science, metodami sztucznej inteligencji, bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych, czy zabezpieczaniem systemów internetowych.
Zobacz także
Studia podyplomowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ umożliwiają rozwijanie umiejętności i pogłębianie wiedzy, a co za tym idzie pomagają w realizacji planów zawodowych. Nie trzeba być specjalistą, aby rozumieć, że dodatkowa wiedza i dodatkowe umiejętności to dodatkowe możliwości na rynku. To szansa umocnienia swojej pozycji w obecnym miejscu pracy, jak również szansa na zmianę otoczenia.
Informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Warszawskiej to zestaw kierunków oferujących wiedzę praktyczną z różnych zakresów. Słuchacze doskonalą się w zakresie bezpieczeństwa systemów IT, programowania na platformie Java EE, projektowania architektury systemów informacyjnych, tworzenia aplikacji w systemach z bazami danych, programowania w języku R, czy systemu operacyjnego UNIX.
Współczesny rynek otwiera szerokie możliwości przed osobami posiadającymi wiedzę i umiejętności z obszaru informatyki. Znajdują zatrudnienie między innymi jako programiści, administratorzy sieci, administratorzy baz danych, administratorzy i projektanci sieci komputerowych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa.
W procesie rekrutacji na informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 5000 zł do 11000 zł.
Zobacz także
Politechnika Warszawska kierunki
Informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Warszawskiej nastawione są na przekazywanie wiedzy praktycznej, znajdującej rzeczywiste zastosowanie. Osoby zainteresowane nauką mają do wyboru kilka obszarów tematycznych; od bezpieczeństwa systemów informatycznych po projektowanie systemów informatycznych z bazami danych. Studia przeznaczone są przede wszystkim dla osób mających kontakt z informatyką, choć niekoniecznie posiadających wykształcenie w tym kierunku. Oferta dedykowana jest tym, którzy zajmują się między innymi: bezpieczeństwem infrastruktury informatycznej firmy, problematyką przetwarzania dużych zbiorów danych, analityką biznesową, czy też dokumentowaniem i projektowaniem architektury systemów informacyjnych w tym systemów biznesowych i e- biznesowych.
Studia podyplomowe – informatyczne w Politechnice Warszawskiej:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia podyplomowe w Politechnice Warszawskiej realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów (1 rok).
Najczęściej spotykaną formą organizacji zajęć w ramach informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Warszawskiej są weekendowe zjazdy, organizowane zazwyczaj w soboty i niedziele- co dwa tygodnie.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska