Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Zarządzanie procesami logistycznymi
studia podyplomowe |
zjazdy |
Założeniem studiów podyplomowych jest pogłębienie wiedzy uzyskanej na studiach licencjackich lub magisterskich, podniesienie kwalifikacji, jak również poszerzenie obszaru wiadomości o nowe tematy i zagadnienia. Podyplomowe studia logistyczne w Uniwersytecie Łódzkim nie stanowią bardzo dużego obszaru kształcenia i nie funkcjonuje w nim wiele kierunków, jednak mają one do zaoferowania programy złożone z wielu tematów.
Logistyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim skierowane są przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo transportem drogowym, spedycją, logistyką lub zamierzających podjąć działalność w tym zakresie. Kierunki kształcenia można natomiast podzielić na dwa cele i obszary. Pierwszy pozwala udoskonalić kwalifikacje menedżerskie w zakresie logistyki i umożliwia pogłębienie wiedzy i umiejętności związanych ze specyfiką nowoczesnej organizacji i zarządzania przepływem towarów i obiegiem informacji w obrębie łańcuchów dostaw. Drugi natomiast daje szansę na poszerzenie wiedzy w zakresie problematyki prawnej, ekonomicznej i technicznej prowadzenia i organizacji transportu drogowego, spedycji i logistyki w płaszczyźnie krajowej i międzynarodowej.
Zobacz także
Każda osoba podejmująca kształcenie na studiach podyplomowych wiąże z nimi inne plany i nadzieje. Studia te wybierane są po to, aby zaktualizować zdobytą wcześniej wiedzę oraz umocnić swoją pozycję na rynku, podnieść kwalifikacje i wspinać się po szczeblach zawodowej drabiny, a także zaznajomić się z nowymi zagadnieniami, uzyskać nową wiedzę, na bazie której rozpocznie się nową drogę zawodową.
Logistyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim oferują spojrzenie na temat logistyki i transportu pod różnymi kątami. Dają one możliwość nie tylko pozyskania wiedzy, ale również (w przypadku kierunku o nazwie: Transport, spedycja i logistyka, realizowanego na Wydziale Prawa i Administracji) – zwolnienia absolwentów z konieczności zdawania państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych z zakresu transportu drogowego.
Słuchacze logistycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Łódzkim poruszają się po różnych zagadnieniach. Poznają współczesne koncepcje w systemach logistycznych, logistyczną obsługę klienta, zasady zarządzania operacjami logistycznymi, zasady strategicznego zarządzania łańcuchem dostaw, zagadnienia prawa handlowego, zagadnienia prawa celnego. Z pozyskaną wiedzą i nabytymi umiejętnościami osoby posiadające świadectwo ukończenia studiów podyplomowych będą mogły znaleźć zatrudnienie między innymi w: centrach logistycznych, firmach transportowych i spedycyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych.
W procesie rekrutacji na logistyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 3900 zł do 4200 zł.
Zobacz także
Charakter oraz forma studiów może być uzależniona od konkretnego kierunku. Zajęcia mogą być organizowane w ramach zjazdów, odbywających się weekendy (soboty i niedziele albo piątki, soboty i niedziele) zazwyczaj co dwa tygodnie, jak również mogą mieć formę mieszaną, uzupełnioną o zajęcia realizowane w trybie zdalnym.
Studia podyplomowe – logistyczne w Uniwersytecie Łódzkim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów (1 rok).
Najczęściej spotykaną formą organizacji zajęć w ramach logistycznych studiów podyplomowych są tzw. zjazdy, organizowane w weekendy – w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele. Niektóre programy realizowane są w formie mieszanej, czyli w połączeniu zajęć odbywanych w uczelni oraz zajęć odbywanych w trybie zdalnym. Program zakłada zazwyczaj dwa semestry nauki i obejmuje 180 – 190 godzin zajęć.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Łódzki