29.08.2024
System biotechniczny jest układem złożonym z trzech elementów. Tymi elementami są: człowiek, maszyna oraz środowisko. Oznacza to, że inżynieria systemów biotechnicznych jest dyscypliną zajmującą się projektowaniem, produkowaniem oraz kontrolą obiektów i procesów, funkcjonujących w środowisku. Kierunek prowadzony przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przede wszystkim skupia się na zagadnieniach z obszaru nauk inżynieryjno- technicznych, aby wykształcić nowoczesnych inżynierów, rozumiejących istotę rozwiązań inżynieryjnych i ich odniesienia do obiektów przyrodniczych.
Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania, budowy, naprawy i eksploatacji maszyn i urządzeń oraz kontrolowania procesów produkcyjnych, stosowanych w środowisku rolniczym, leśnym, gospodarce komunalnej oraz produkcji żywności. Studenci poznają metody, technologie i narzędzia służące wykorzystaniu potencjału przyrody, zasady zrównoważonego rozwoju, zasady ochrony środowiska oraz organizacji systemów ekologicznych, jak również zagadnienia związane z prawem i ekonomią.
Progi punktowe na kierunek inżynieria systemów biotechnicznych - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Kandydaci na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek inżynieria systemów biotechnicznych musieli uzyskać co najmniej 42 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Inżynieria systemów biotechnicznych główne przedmioty:
Studenci kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w SGGW zdobywają wiedzę o zjawiskach i procesach zachodzących w środowisku przyrodniczym z uwzględnieniem inżynierii mechanicznej, jak również poznają podstawowe zagadnienia technologiczne związane z inżynierią mechaniczną. Nabywają umiejętności między innymi w zakresie projektowania urządzeń technicznych oraz procesów technologicznych stosowanych w gospodarce rolnej, gospodarce leśnej oraz przedsiębiorstwach przetwórstwa żywności, uczą się dobierać maszyny i urządzenia do procesu produkcyjnego, organizować pracę oraz procesy technologiczne w firmach z sektora rolno- spożywczego, kontrolować zasady zrównoważonego rozwoju produkcji roślinnej, zwierzęcej, leśnej i surowców pochodzących z tych produkcji.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowani są do formułowania, analizowania oraz rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i urządzeń. Będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przemyśle maszynowym, jednostkach projektowych, jednostkach konstrukcyjnych, jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach konsultingowych, jednostkach naukowo- badawczych.
Czy wybór kierunku kształcenia to jedyna decyzja jaką należy podjąć w związku z naszą edukacją? Nie. Należy jeszcze wybrać odpowiednią uczelnię. Jeśli zdecydowaliśmy się studiować Inżynierię systemów biotechnicznych, a nasza uwaga skierowana jest na stolicę, należy zadać pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Sebastian, student Inżynierii systemów biotechnicznych mówi:
„Uczelni w Warszawie jest bardzo dużo, ale SGGW jest uczelnią wyjątkową. Posiada historię, znanych w branży absolwentów, fantastycznych wykładowców. Co najważniejsze, studia są ciekawe, praktyczne, kształcące samodzielność. Jeśli kogoś interesują nauki rolnicze, czy leśne, to tylko tutaj odnajdzie swoje miejsce.”
Studia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych prowadzone są przez Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 164 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 345 03
Absolwent kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Inżynieria systemów biotechnicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria systemów biotechnicznych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
chemia, fizyka, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie