Międzynarodowe stosunki gospodarcze

Międzynarodowe stosunki gospodarcze

29.08.2024

Międzynarodowe stosunki gospodarcze – Uniwersytet Gdański rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze w UG GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze - Uniwersytet Gdański

Kandydaci na Uniwersytet Gdański ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze musieli uzyskać co najmniej 96.6 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Gdański

Program studiów i przedmioty

Międzynarodowe stosunki gospodarcze główne przedmioty:

  • makroekonomia
  • podstawy polityki gospodarczej i społecznej
  • marketing
  • ekonometria
  • gospodarka oparta na wiedzy
  • mikroekonomia
  • zastosowanie matematyki w ekonomii i zarządzaniu
  • metody i narzędzia opisu systemów gospodarczych
  • systemy informacyjne sprawozdawczości finansowej
  • finanse

 

Międzynarodowe stosunki gospodarcze to więzi ekonomiczne między różnymi państwami, a także między konkretnymi podmiotami ekonomicznymi i przedsiębiorstwami, obejmujące międzynarodowe sfery wymiany dóbr, usług i czynników wytwórczych przez ich eksport i import. To także interdyscyplinarny kierunek kształcenia, który można odnaleźć w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzony jest on na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze realizowany na Uniwersytecie Gdańskim umożliwia pozyskanie wiedzy, będącej połączeniem zagadnień z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania. Celem kształcenia jest przygotowanie do podjęcia pracy w biznesie międzynarodowym, dlatego duży nacisk kładziony jest na naukę dwóch języków obcych. Studia prowadzone są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: makroekonomia, mikroekonomia, zastosowanie matematyki w ekonomii i zarządzaniu, metody i narzędzia opisu systemów gospodarczych, systemy informacyjne sprawozdawczości finansowej, finanse, analiza ekonomiczna, zarządzanie, prawo, marketing, bankowość, podstawy polityki gospodarczej i społecznej, handel światowy, rozliczenia międzynarodowe, międzynarodowe transakcje handlowe, funkcjonowanie Unii Europejskiej, zarządzanie w biznesie międzynarodowym, europejska polityka konkurencji, korespondencja biznesowa w języku angielskim.

Nauka w ramach omawianego kierunku prowadzić ma do zdobycia wiedzy z zakresu teorii i praktyki międzynarodowych stosunków gospodarczych, zarówno w wymiarze makroekonomicznym, jak i  mikroekonomicznym, jak również pozyskania umiejętności wykorzystania jej w międzynarodowej praktyce gospodarczej. Wiedza stanowić ma podstawę zatrudnienia na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich  w przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą i  zajmujących się obsługą  międzynarodowej wymiany, korporacjach, organizacjach i instytucjach międzynarodowych. Ponadto, absolwenci kierunku będą mogli prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Opinie

Międzynarodowe stosunki gospodarcze to nowoczesny i unikatowy kierunek studiów, który jest dostępny na nielicznych uczelniach w Polsce. Jedną z nich jest Uniwersytet Gdański? Czy warto wybrać tę właśnie uczelnię? Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Krzysiek, student Międzynarodowych stosunków gospodarczych mówi:

„Uniwersytet Gdański oferuje nowoczesne kierunki, dzięki którym można zdobyć umiejętności niezbędne do swobodnego funkcjonowania na współczesnym rynku. To uczelnia dla tych, którym zależy na wysokiej jakości wykształceniu, na miarę XXI wieku.”

 

Gdzie studiować międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim

Studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego zlokalizowany przy ul. Armii Krajowej 119/121 w Gdańsku.

Kontakt:

tel. 58 523 10 00

http://ekonom.ug.edu.pl/web/main/

 

STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje

Kierunki studiów w Gdańsku

Studia w Gdańsku

 

 

MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE - ważne informacje

Międzynarodowe stosunki gospodarcze studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim:

Absolwent kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • mikroekonomii i makroekonomii,
  • analizy ekonomicznej,
  • zasad funkcjonowania rynku i mechanizmu rynkowego,
  • narzędzi informatycznych i technik pozyskiwania danych,
  • zasad tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości,
  • zarządzania podmiotem gospodarczym na rynku międzynarodowym,
  • zasad zawierania i realizacji transakcji handlowych na rynku międzynarodowym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze:

Absolwent kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim może znaleźć zatrudnienie między innymi jako:

  • analityk finansowy,
  • doradca biznesowy,
  • przedstawiciel handlowy,
  • specjalista do spraw analiz kredytowych,
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język obcy nowożytny, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest konkurs ocen na dyplomie.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)