29.08.2024
Studia na kierunku zdrowie publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zdrowie publiczne w UMED ŁÓDŹ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia możesz podjąć w trybie stacjonarnym, a II stopnia - w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek zdrowie publiczne - Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Kandydaci na Uniwersytet Medyczny w Łodzi ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek zdrowie publiczne musieli uzyskać co najmniej 172 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Zdrowie publiczne główne przedmioty:
Czym jest zdrowie publiczne? Może działaniem mającym na celu osiągnięcie dobrego stanu zdrowia przez społeczeństwo? Pomimo tego, iż nie brzmi to jak encyklopedyczna definicja to właśnie jest to jedno z zadań jakie stawia przed sobą ta dyscyplina. Zdrowie publiczne to kierunek, który skierowany jest do osób, które interesują się medycyną, ochroną zdrowia, ale także zarządzaniem i administracją. Właśnie na nich czeka specjalny kierunek oferowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu nauk społecznych oraz nauk medycznych. Studenci zgłębiają problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej. Ponadto, rozwijają umiejętności rozpoznawania biologicznych i środowiskowych uwarunkowań zdrowia człowieka, zbiorowości ludzi oraz wzajemnych relacji między nimi, jak również rozpoznawania zagrożeń zdrowia zbiorowości ludzi oraz realizowania ustawowych kontroli i ocen stanu sanitarno- epidemiologicznego społeczeństwa.
W skład wchodzą między innymi takie przedmioty jak: anatomia, fizjologia, biochemiczne podstawy procesów życiowych, technologie informacyjne w zdrowiu, podstawy nadzoru sanitarno- epidemiologicznego, programy zdrowotne, podstawy edukacji i promocji zdrowia, służba zdrowia w systemie bezpieczeństwa państwa, zarządzanie zasobami ludzkimi, wybrane choroby cywilizacyjne, prawo ubezpieczeń zdrowotnych, ekonomiczne problemy opieki zdrowotnej.
Sprawdź
Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki studiów
Uniwersytet Medyczny w Łodzi rekrutacja
Zawody związane z opieką zdrowotną należą do najważniejszych. Co ciekawe, w XXI wieku, kiedy medycyna może pochwalić się wieloma osiągnięciami, wciąż przybywa nowych zagrożeń dla zdrowia i życia pacjentów. Między innymi na tej podstawie kierunki takie jak Zdrowie publiczne cieszą się wśród kandydatów dużym zainteresowaniem. A co dokładnie mogą robić osoby, które ukończyły ten kierunek? Absolwenci Zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi znajdą zatrudnienie w placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, szpitalach, zakładach opiekuńczo- leczniczych, stacjach sanitarno- epidemiologicznych, instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, organizacjach pozarządowych.
Studia w Łodzi to temat długi i szeroki. Edukacyjna mapa miasta jest niezwykle obszerna i dlatego niektórzy kandydaci na studia miewają kłopoty z podjęciem ostatecznej decyzji związanej ze swoim kształceniem. Aby ułatwić zadanie tym, którzy zdecydowali się studiować Zdrowie publiczne, sprawdzimy jakie ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi opinie? Patrycja, studentka Zdrowia publicznego mówi:
„Nie miałam problemu z wyborem uczelni. Mieszkam w Łodzi, zatem podjęłam studia na tutejszym Uniwersytecie Medycznym. Nie musiałam szukać uczelni medycznej w innym mieście, ponieważ tutaj mam najlepszą.”
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
ZDROWIE PUBLICZNE - ważne informacje
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, język polski, język obcy nowożytny, dowolny przedmiot
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Wymagania: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku ratownictwo medyczne lub dyplom ukończenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim lub fizjoterapia lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo, położnictwo lub fizjoterapia. Rozmowa kwalifikacyjna dotycząca ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku zdrowie publiczne - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki
Jakie są kierunki medyczne w Łodzi
Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi