29.08.2024
Studia na kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku filologia germańska w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Progi punktowe na kierunek filologia germańska - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kandydaci na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek filologia germańska musieli uzyskać co najmniej 40.80 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Filologia germańska główne przedmioty:
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie szczyci się niesłabnącą pozycją w akademickim świecie. W ramach szesnastu wydziałów na kandydatów czeka niezliczona ilość kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Filologia germańska, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o literaturze, kulturze i historii krajów niemieckiego obszaru językowego. Studenci nabywają także umiejętności translatorskich, analizy i interpretacji tekstu, tworzenia tekstu pisanego i mówionego.
Program nauczania zawiera następujące przedmioty: praktyczna nauka języka niemieckiego, gramatyka opisowa języka niemieckiego, kultura krajów niemieckiego obszaru językowego, językoznawcza analiza tekstu, historia literatury niemieckojęzycznej, filozofia, wprowadzenie do historii języka niemieckiego, analiza porównawcza języka niemieckiego i polskiego. A co po studiach? Absolwenci Filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim znajdą zatrudnienie jako nauczyciel, tłumacz, dziennikarz, specjalista do spraw krajów niemieckojęzycznych, pracownik szeroko pojętego sektora kultury i mediów.
Okres rekrutacji na studia to nierzadko czas wytężonych poszukiwań; kierunków, wydziałów, uczelni. Kandydaci na studia borykają się z wieloma wątpliwości, które dotyczą tego, czy wybrana uczelnia spełni ich oczekiwania edukacyjne. Jakie ma Uniwersytet Jagielloński opinie? Patrycja, studentka Filologii germańskiej mówi:
„Bardzo zależało mi na tym, aby studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim. Było to po prostu moje marzenie. Udało się je spełnić i wiem, że to był najlepszy wybór.”
Studia na kierunku filologia germańska prowadzone są przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany przy ul. Gołębia 24 w Krakowie.
Kontakt:
tel. 12 663 11 58
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
FILOLOGIA GERMAŃSKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie jako:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia germańska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna, język niemiecki, język rosyjski, język włoski, filozofia, geografia, historia, historia sztuki, język polski, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest średnia ze studiów oraz ocena z egzaminu dyplomowego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Filologia germańska - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Krakowie