29.08.2024
Studia na kierunku logistyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku logistyka w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek logistyka - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Kandydaci na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek logistyka musieli uzyskać co najmniej 64 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Logistyka główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kształci studentów w ramach trzynastu wydziałów, które realizują łącznie prawie czterdzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Logistyka, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie umiejętności niezbędnych do operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Studenci zgłębiają dziedzinę logistyki, jej podziały funkcjonalne, ze szczególnym uwzględnieniem agrologistyki oraz specyfiki agrobiznesu. Ponadto, zaznajamiają się z problematyką transportu, działaniem instytucji logistycznych oraz ich powiązaniami ze strukturami państwowymi i samorządowymi, jak również relacjami między podmiotami gospodarczymi związanymi logistyką w skali mikro, mezo, makro, eurologistyki, ze szczególnych uwzględnieniem instytucji z branży agrobiznesu i logistyki produktów rolno-spożywczych.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: matematyka, psychologia pracy, geografia ekonomiczna, mikroekonomia, prawo, marketing, rynki produktów rolno- żywnościowych, zarządzanie produkcją i usługami, ekologistyka, ekonomika transportu, infrastruktura logistyczna, logistyka dystrybucji i zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie strategiczne, rachunek kosztów działań logistycznych, gospodarka elektroniczna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Logistyki w SGGW będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach transportowych, jednostkach zaopatrzenia i zbytu, hurtowniach, instytucjach zagranicznych i międzynarodowych związanych z transportem.
Decyzje związane ze studiami nierzadko przychodzą z niemałym trudem. Którą uczelnię wybrać? Czy program nauczania będzie ciekawy i satysfakcjonujący? Jeśli postawiliśmy na Logistykę, warto zapytać: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Tomek, student Logistyki mówi:
„Studia w SGGW prowadzą do zdobycia praktycznej wiedzy i praktycznych umiejętności. Ucząc się zdobywasz kwalifikacje, które potem wykorzystasz prowadząc swoją karierę zawodową. To dla mnie najważniejsze.”
Studia na kierunku logistyka prowadzone są przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 34 025
Logistyka Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego limity miejsc - rekrutacja 2024/2025
Logistyka Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
studia stacjonarne: bezpłatne
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
LOGISTYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Logistyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Logistyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, fizyka, geografia, historia, język obcy nowożytny, język polski, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia logistyczne wybrać
Studia na kierunku Logistyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia logistyczne w Warszawie