Electric and Hybrid Vehicles Engineering studia – Politechnika Warszawska rekrutacja 2024/2025
Studia na kierunku electric and hybrid vehicles engineering na Politechnice Warszawskiej to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku electric and hybrid vehicles engineering w PW
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek electric and hybrid vehicles engineering - Politechnika Warszawska
Kandydaci na Politechnika Warszawska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek electric and hybrid vehicles engineering musieli uzyskać co najmniej 86 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Electric and hybrid vehicles engineering główne przedmioty:
chemistry
theoretical mechanics
geometric modelling
strentgh of materials
mechanical vibrations
analysis
physics
history of technology
environmental protection
Politechnika Warszawska to jeden z najistotniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Kandydaci mogą wybierać spośród szeregu kierunków, a jednym z nich jest Electric and Hybrid Vehicles Engineering, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.
Nabywane Umiejętności
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu chemii, fizyki i matematyki, na fundamencie której możliwe będzie nabycie umiejętności dokonywania wyboru nowoczesnych materiałów i technologii wykorzystywanych do produkcji napędów elektrycznych i hybrydowych. Electric and Hyrbid Vehicles Engineering to przygotowanie do wykonywania zadań w branży motoryzacyjnej i energetycznej.
Program nauczania zawiera następujące przedmioty: materiały strukturalne, wprowadzenie do modelowania geometrycznego, ochrona środowiska, chemia, fizyka, równania różniczkowe, mechanika teoretyczna, technologia wytwarzania, wytrzymałość materiałów, inżynieria elektryczna i elektroniczna, wibracje mechaniczne, inżynieria oprogramowania. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Electric and Hybrid Vehicles Engineering na Politechnice Warszawskiej będą mogli wykorzystać w branży motoryzacyjnej, transportowej i energetycznej.
Opinie
Okres rekrutacji na studia to czas, w którym kandydaci zadają sobie wiele pytań. Która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie oraz dobry start w przyszłość? Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Bartosz, student Electric and Hybrid Vehicles Engineering mówi:
„Studia na Politechnice Warszawskiej to niemały wysiłek, ale również niemała przyjemność i duma, która wynika z wiedzy, że studiuje się na prestiżowej i bardzo ważnej uczelni.”
Gdzie studiować kierunek electric and hybrid vehicles engineering na Politechnice Warszawskiej
Studia na kierunku electric and hybrid vehiclesengineeringprowadzone są przez Wydział Samochodów i Maszyn RoboczychPolitechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Narbutta 84 w Warszawie.
Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Electric and Hybrid Vehicles Engineering na Politechnice:
Absolwent kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering na Politechnice Warszawskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
doboru materiałów inżynierskich do zastosowań technicznych,
projektowania i analizy elektrycznych układów napędowych,
budowania i analizowania modeli matematycznych komponentów układu napędowego,
projektowania, testowania i diagnozowania układów i systemów wieloźródłowych z akumulacją energii.
Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering:
Absolwent kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering na Politechnice Warszawskiej może znaleźć zatrudnienie w:
branży motoryzacyjnej,
branży transportowej,
branży energetycznej.
Jakie przedmioty zdawać na maturze
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska