Chemia i analityka przemysłowa – Politechnika Wrocławska rekrutacja 2024/2025
Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa w PWR
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek chemia i analityka przemysłowa - Politechnika Wrocławska
Kandydaci na Politechnika Wrocławska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek chemia i analityka przemysłowa musieli uzyskać co najmniej 78.5 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Politechnika Wrocławska proponuje kandydatom zbiór najważniejszych i najciekawszych kierunków studiów. W tym gronie można odnaleźć Chemię i analitykę przemysłową, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.
Nabywane umiejętności
Najważniejszym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy chemicznej wraz konkretnymi umiejętnościami, które mogą posłużyć do analiz chemicznych, wykonywanych w laboratoriach naukowych, bądź różnych gałęziach przemysłu. Chemia i analityka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej to także wiedza na temat promowania zrównoważonego rozwoju, jak również przepisów prawnych w zakresie działalności gospodarczej.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: chemia ogólna, aparatura chemiczna, fizyka, algebra z geometrią analityczną, analiza matematyczna, elektronika i elektrotechnika, inżynieria chemiczna, chemia fizyczna, mechanizmy i kataliza reakcji, informatyka chemiczna, metrologia i walidacja metod analitycznych. A co po studiach? Absolwenci Chemii i analityki przemysłowej na Politechnice Wrocławskiej znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego, przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, przedsiębiorstwach przemysłu farmaceutycznego, laboratoriach badawczo- rozwojowych, laboratoriach kontrolno- pomiarowych, ochronie środowiska.
Opinie
Dla niektórych kandydatów okres rekrutacji to czas wielu pytań i wątpliwości. Która uczelnia będzie najlepsza? Który kierunek sprosta naszym edukacyjnym oczekiwaniom? Jeśli planujemy naukę we Wrocławiu, warto wiedzieć: Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Karolina, studentka Chemii i analityki przemysłowej mówi:
„Nigdy nie zamieniłabym studiów na Politechnice Wrocławskiej na żadną inną szkołę wyższą. Nie dość, że jest to wspaniała uczelnia, z gronem fantastycznych wykładowców, to jeszcze sam Wrocław, moim zdaniem, jest najpiękniejszym miastem na świecie.”
Gdzie studiować chemię i analitykę przemysłową na Politechnice Wrocławskiej
Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowaprowadzone są przez Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej zlokalizowany przy ul. Norwida 4/6 we Wrocławiu.
Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Chemię i analitykę przemysłową na Politechnice Wrocławskiej:
Absolwent kierunku Chemia i analityka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
opisu procesów zachodzących w cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych,
chemii ogólnej,
chemii nieorganicznej i budowy ciała stałego,
budowy i działania aparatury chemicznej,
procesów enzymatycznych zachodzących w żywych organizmach,
mechaniki kwantowej,
instrumentalnych metod analizy śladowej i chemicznej,
chemii jądrowej i metod radioizotopowych stosowanych w technice i analizie środowiskowej.
Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Chemia i analityka przemysłowa:
Absolwent kierunku Chemia i analityka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie w:
przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego,
przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego,
przedsiębiorstwach przemysłu farmaceutycznego,
laboratoriach badawczo- rozwojowych,
laboratoriach kontrolno- pomiarowych,
ochronie środowiska.
Jakie przedmioty zdawać na maturze
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Wrocławska