29.08.2024
Studia na kierunku muzykologia na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku muzykologia w UW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek muzykologia - Uniwersytet Warszawski
Kandydaci na Uniwersytet Warszawski ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek muzykologia musieli uzyskać co najmniej 66.63 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Warszawski
Muzykologia główne przedmioty:
Uniwersytet Warszawski to najdłużej działająca szkoła wyższa w stolicy. Szeroki wachlarz kierunków zapewnia kształcenie z zakresu wielu dziedzin i zagadnień, a jednym z nich jest Muzykologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Głównym założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu muzykologii systematycznej i historycznej. Studenci uczą się posługiwać wiedzą z zakresu historii i teorii muzyki w kontekście ogólnych zjawisk kultury oraz analizować dzieła muzyczne oraz dzieła słowno- muzyczne różnych epok.
Sprawdź
Uniwersytet Warszawski kierunki studiów
Uniwersytet Warszawski rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
W program nauczania składa się z następujących przedmiotów: historia muzyki średniowiecza, język łaciński dla muzykologów, analiza słuchowa literatury muzycznej, etnomuzykologia, zasady muzyki, propedeutyka muzykologii, historia muzyki antyku, historia muzyki baroku, polska muzyka ludowa, analiza harmoniczna, zarys dziejów muzyki staropolskiej, metody analizy muzycznej, język muzyczny baroku, laboratorium muzyki nowej, historia jazzu. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim mogą wykorzystać w roli dziennikarzy, organizatorzy życie muzycznego, animatorzy kultury, nauczyciele.
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Paulina, studentka Muzykologii mówi:
„Muzykologia to cudowna, ciekawa dziedzina. Warto poznawać ją z uznanymi profesorami. Warto poznawać ją na Uniwersytecie Warszawskim.”
Studia na kierunku muzykologia prowadzone są przez Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 622 55 20 777
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
MUZYKOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Muzykologia na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Muzykologia na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie jako:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Muzykologia - wszystko co musisz wiedzieć
Zasadniczo bezużyteczny kierunek, niby taki "elitarny"... Przy rekrutacji nie wymagają umiejętności gry na pianinie, potem aby zaliczyć przedmioty taka umiejętność jest potrzebna. Wykładowcy którzy terroryzują studentów albo sami mają niewielką wiedzę. Głównie typowe uczenie "niech studenci zrobią prezentację i przedstawiają na całych zajęciach, a ja posiedzę i nie muszę nic robić". A po takich studiach możesz zostać szatniarzem... W filharmonii.
Nie polecam.