Inżynieria nanostruktur

Inżynieria nanostruktur

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Inżynieria nanostruktur – Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

Inzynieria nanostruktur główne przedmioty:

  • algebra z geometrią
  • rachunek różniczkowy i całkowy
  • chemia nieorganiczna z elementami syntezy nieorganicznej
  • mechanika i szczególna teoria względności
  • elektrodynamika
  • chemia fizyczna
  • chemia organiczna z elementami biochemii
  • wstęp do analizy danych
  • pracownia fizyczna i elektroniczna
  • programowanie

 

Uniwersytet Warszawski kształci studentów w ramach dwudziestu jeden wydziałów. Jakie kierunku oferowane są kandydatom? Na przykład Inżynieria nanostruktur, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy matematycznej w zakresie niezbędnym dla ilościowego opisu, zrozumienia oraz modelowania problemów fizycznych i chemicznych o średnim poziomie złożoności. Studenci poznają metody obliczeniowe stosowane do rozwiązywania typowych problemów fizycznych i chemicznych oraz przykłady praktycznej implementacji tych metod z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, a także zaznajamiają się z tematem programowania i inżynierii oprogramowania.

 

Sprawdź

Uniwersytet Warszawski kierunki studiów

Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

Jakie przedmioty realizowane są w programie nauczania na kierunku Inżynieria nanostruktur? Na przykład: algebra z geometrią, rachunek różniczkowy i całkowy, chemia nieorganiczna z elementami syntezy nieorganicznej, mechanika i szczególna teoria względności, elektrodynamika, chemia fizyczna, chemia organiczna z elementami biochemii, mechanika kwantowa, krystalografia z elementami teorii grup, analiza instrumentalna. A co po studiach? Absolwenci Inżynierii nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim znajdą zatrudnienie w laboratoriach fizycznych, laboratoriach chemicznych, instytutach naukowych.

 

Opinie

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Maciek, student Inżynierii nanostruktur mówi:

„Nigdy nie miałem wątpliwości, że wybrałem dobrą uczelnię. Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym zaplanowałem rozwijać swoje umiejętności.”

 

Gdzie studiować inżynierię nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku inżynieria nanostruktur prowadzone są przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Pasteura 5 w Warszawie.

Kontakt:

tel. 22 55 32 000

www.fuw.uw.edu.pl

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INŻYNIERIA NANOSTRUKTUR - ważne informacje

Inżynieria nanostruktur studia Warszawa

Inżynieria nanostruktur studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Inżynieria nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • nanotechnologii oraz inżynierii nanostruktur,
  • posługiwania się przyrządami pomiarowymi: mechanicznymi, elektrycznymi i elektronicznymi oraz chemicznym sprzętem laboratoryjnym,
  • bezpiecznego posługiwania się substancjami chemicznymi i postępowania z odpadami,
  • programowania.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria nanostruktur:

Absolwent kierunku Inżynieria nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:

  • laboratoriach fizycznych,
  • laboratoriach chemicznych,
  • instytutach naukowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)