Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
Studia na kierunku hebraistyka na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
W programie studiów na kierunku hebraistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Uniwersytet Warszawski to najdłużej działająca szkoła wyższa w stolicy. Szeroki wachlarz kierunków zapewnia kształcenie z zakresu wielu dziedzin i zagadnień, a jednym z nich jest Hebraistyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o literaturze i piśmiennictwie hebrajskojęzycznym, historii Żydów i Izraela, filozofii i religii żydowskiej, historii hebrajskiej sztuki.
W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: antropologia kultury, historia filozofii, historia Żydów i Izraela, literatura izraelska, literatura hebrajska, sztuka żydowska, wiedza o judaizmie, język hebrajski, zagadnienia społeczno- kulturowe Izraela. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w mediach, muzeach, wydawnictwach, urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, problemów uchodźczych, edukacji międzykulturowej.
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Sylwia, studentka Hebraistyki mówi:
„Uniwersytet Warszawski jest uczelnią, która motywuje do nauki, napędza twoją ciekawość, otwiera różne kierunki i obszary zdobywania wiedzy. To świetne miejsce.”
Absolwent kierunku Hebraistyka na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Hebraistyka na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Hebraistyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Warszawie
Jaka jest różnica między hebraistyką, a judaistyką na polskich uniwersytetach ? odpowiedź - taka sama jak pomiędzy Judejczykiem a Jodejczykiem, i taka sama jak pomiędzy Żydem, a Izraelitą.
Kończę i niestety ze wszystkim się zgadzam
Hebraistyka na UW jest bardzo specyficznym kierunkiem. Wiele dobrego nie mogę o tych studiach powiedzieć. Student czuje się, jakby nie opuścił szkoły średniej. Stosunkowo jest mało godzin języka hebrajskiego i aby to nadrobić, wykładowcy zadają multum zadań domowych. Te studia to niewątpliwie praca na uczelni i w domu. Gdyby skrupulatnie spełniać wszystkie obowiązki, to nie starczyłoby dnia. Zakład jest niewielki, widać, że nie było w nim remontu od dobrych 30 lat. Jeśli ktoś ma problem z kręgosłupem, to na pewno nie wysiedzi z bólu na zajęciach. W zakładzie jest tylko jeden native speaker, z którym zajęcia są raz w tygodniu. Przyjmuje się tak mało osób, ponieważ ten zakład jest tak mały. Kadra ma bardzo lewicowe podejście do Izraela co dla jednych może być dobre, a dla innych złe. Szkoda, że uczelnia mimo moich preferencji i aprobaty, nie pozostaje neutralna w pewnych kwestiach. Kadra jest bardzo kompetentna i wykwalifikowana, ale według mnie to za mało. Nie istnieją żadne wyjazdy edukacyjne. Wymiana z Izraelem praktycznie nie istnieje. Ten kierunek ma bardzo duży potencjał, ale niestety ta szkoła tego nie wykorzystuje. Pomimo wysokiego poziomu, ten kierunek jest bardzo absorbujący i jest tylko dla osób, które potrafią się oddać ciągłej nauce i ciągłym testom sprawdzającym poziom wiedzy. Jeśli hebraistyka, to raczej za granicą.
System feudalny wciąż żywy, dziękuję za trafny komentarz. Jednym słowem średniowiecze.