29.08.2024
Studia na kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku biotechnologia w UW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek biotechnologia - Uniwersytet Warszawski
Kandydaci na Uniwersytet Warszawski ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek biotechnologia musieli uzyskać co najmniej 71.67 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Warszawski
Biotechnologia główne przedmioty:
Uniwersytet Warszawski to najdłużej działająca szkoła wyższa w stolicy. Szeroki wachlarz kierunków zapewnia kształcenie z zakresu wielu dziedzin i zagadnień, a jednym z nich jest Biotechnologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętność zastosowania zaawansowanych technik molekularnych i biotechnologicznych. Studenci poznają zaawansowane, praktyczne procedury laboratoryjne, a także uświadamiają sobie ekonomiczne podstawy oraz implikacje etyczne i ekologiczne prowadzonych badań.
Sprawdź
Uniwersytet Warszawski kierunki studiów
Uniwersytet Warszawski rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
A jakie przedmioty realizowane są w toku nauki? Na przykład: biologia komórki, chemia ogólna, chemia organiczna, informatyka, matematyka, metody biotechnologiczne w ochronie środowiska, statystyka, biochemia, biofizyka, enzymologia, genetyka z inżynierią genetyczną, mikrobiologia, mikrobiologia przemysłowa, biologia molekularna, ewolucja, ekonomia nowoczesnych technologii. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Biotechnologii na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach diagnostyki mikrobiologicznej i biochemicznej, laboratoriach kryminalistycznych i medycyny sądowej, zakładach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności, firmach kosmetycznych, placówkach i instytucjach naukowych.
Po zdaniu matury, rzesza młodych ludzi zastanawia się, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację? Którą uczelnię wybrać? Jeśli planujemy studiować w Warszawie, warto zapytać: Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Karolina, studentka Biotechnologii mówi:
„Studia na Uniwersytecie Warszawskim to coś więcej niż nauka, wykłady i sesje egzaminacyjne. To bardzo aktywny okres w życiu, który stanowi fundament późniejszego życia zawodowego.”
Studia na kierunku biotechnologia prowadzone są przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Miecznikowej 1 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 554 10 00
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
BIOTECHNOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia biologiczne i przyrodnicze wybrać
Studia na kierunku Biotechnologia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie