Geoinformatyka

Geoinformatyka

29.08.2024

Geoinformatyka - Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku geoinformatyka na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej - Curie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku geoinformatyka w UMCS
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

Geoinformatyka główne przedmioty:

  • podstawy programowania i algorytmizacji
  • geometria analityczna
  • podstawy matematyczne map
  • mechanika nieba
  • podstawy fizyki
  • przestrzeń geograficzna i jej funkcjonowanie
  • technologie sieciowe
  • nowoczesne technologie pomiarowe w badaniach środowiska
  • narzędzia i metody integracji systemów GIS

 

Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie oferuje kandydatom na studia szeroki zakres dyscyplin. Wśród nich widnieje Geoinformatyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest zdobycie wiedzy niezbędnej do zrozumienia funkcjonowania środowiska geograficznego, a także nabycie umiejętności gromadzenia, przetwarzania, wizualizacji, analizowania i interpretacji danych geograficznych za pomocą nowoczesnych technik i metod komputerowych. Studenci uczą się, w szczególności, projektowania, wdrażania, administrowania i użytkowania Systemów Informacji Geograficznej.

Na liście przedmiotów realizowanych w toku nauki znajdują się: podstawy programowania i algorytmizacji, przestrzeń geograficzna i jej funkcjonowanie, technologie sieciowe, nowoczesne technologie pomiarowe w badaniach środowiska, narzędzia i metody integracji systemów GIS, analizy przestrzenne i czasowe danych środowiskowych, podstawy modelowania środowiska. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Geoinformatyki na UMCS mogą wykorzystać w organach administracji rządowej i samorządowej, ośrodkach badawczo-rozwojowych, instytucjach badawczych, wojsku, policji, straży pożarnej, podmiotach gospodarczych świadczących wyspecjalizowane usługi bazujące na zaawansowanych rozwiązaniach geoinformatycznych.

Jakie ma Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie opinie? Maciek, student Geoinformatyki mówi:

„Studia na UMCS to szansa na zdobycie świetnego wykształcenia. Zajęcia, wykłady, uczestnictwo w kołach naukowych, przedsięwzięcia badawcze, praktyki. Tutaj każdy otrzymuje wiele możliwości rozwoju.”

 

Gdzie studiować geoinformatykę na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie

Studia na kierunku geoinformatyka prowadzone są przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie zlokalizowany przy ul. Kraśnickiej 2 w Lublinie.

Kontakt:

+48 81 537 68 62

www.geografia.umcs.pl

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Geoinformatykę na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie:

Absolwent kierunku Geoinformatyka na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wykorzystywania zaawansowanych technik informatycznych, metod statystycznych i narzędzi geoinformatycznych do opisu zjawisk przestrzennych,
  • wykonywania analiz przestrzennych z wykorzystaniem narzędzi GIS,
  • zarządzania i administrowania Systemami Informacji Geograficznej na poziomie instytucji i przedsiębiorstw.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Geoinformatyka:

Absolwent kierunku Geoinformatyka na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:

  • organach państwowych związanych z tworzeniem, utrzymaniem i rozwijaniem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej,
  • instytucjach państwowych odpowiedzialnych za gromadzenie i udostępnianie krajowych rejestrów informacji przestrzennej,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • instytucjach badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku geoinformatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, matematyka, język obcy nowożytny, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kwalifikacja: dla absolwentów studiów pierwszego stopnia z geoinformatyki na podstawie konkursu ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych, dla absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia z innych kierunków na podstawie konkursu średnich ocen z: oceny na dyplomie ukończenia studiów wyższych oraz oceny z pisemnego testu kompetencyjnego z zakresu studiów pierwszego stopnia z geoinformatyki.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)