Automatyka i robotyka studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Automatyka i robotyka studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia Poznań - Politechnika Poznańska

02.02.2024

Automatyka i robotyka studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Automatyka i robotyka jest kierunkiem, który nastawiony jest na pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. Tymi elementami są między innymi zagadnienia dotyczące modelowania systemów dynamicznych, sterowania liniowego i nieliniowego, podstaw robotyki, sztucznej inteligencji, czy przetwarzania sygnałów.

Studia na kierunku automatyka i robotyka w PUT, PP
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Automatyka i robotyka jest kierunkiem, który należy do grona najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków reprezentujących studia techniczne. Jego podstawowym celem jest przygotowanie studentów do eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania oraz systemów kontrolno- pomiarowych, obsługi i programowania przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych, a także projektowania i realizacji układów i systemów automatyki.

W programie studiów na kierunku Automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak:

  • analiza matematyczna,
  • algebra,
  • fizyka,
  • podstawy informatyki,
  • zarządzanie projektami,
  • programowanie strukturalne i obiektowe,
  • teoria obwodów,
  • mechanika i wytrzymałość materiałów,
  • modelowanie i sterowanie robotów,
  • systemy mikroprocesorowe,
  • automatyka układów napędowych.

 

W toku kształcenia studenci Automatyki i robotyki poznają zasady modelowania i konstruowania systemów mechanicznych, zasady działania i programowania robotów manipulacyjnych, teorię obwodów elektrycznych, metody pomiaru wielkości elektrycznych i nieelektrycznych, języki wysokiego i niskiego poziomu programowania mikroprocesorów, zasady działania analogowych i dyskretnych systemów sterowania, zasady działania programowalnych sterowników przemysłowych.

Oprócz obszernej wiedzy studenci nabywają również licznych umiejętności praktycznych. Uczą się jak projektować elementy mechaniczne oraz układy elektryczne i elektroniczne przeznaczone do różnych zastosowań, wykorzystywać układy diagnostyczno- decyzyjne dedykowane systemom automatyki i robotyki, projektować i zrealizować lokalną sieć teleinformatyczną, odczytywać dokumentację techniczną, przeprowadzać symulacje działania układów automatyki i robotyki.

 

Sprawdź także:

Politechnika Poznańska kierunki studiów

Poznań kierunki studiów

 

Praca po studiach

Studenci Automatyki i robotyki pozyskują obszerną i złożoną wiedzę oraz liczne umiejętności praktyczne. Odnajdują się w tematach między innymi eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania oraz systemów kontrolno- pomiarowych, obsługi i programowania przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych, czy też projektowania i realizacji układów i systemów automatyki.

Absolwenci Automatyki i robotyki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • przedsiębiorstwa produkcyjne,
  • jednostki naukowo- badawcze,
  • laboratoria pomiarowe,
  • branża motoryzacyjna,
  • przemysł metalurgiczny

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Automatyka i robotyka w Politechnice Poznańskiej stanowi konkurs świadectw.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Politechnice Poznańskiej

W której uczelni można odnaleźć interesującą ofertę planując techniczne studia w Poznaniu? Przede wszystkim w Politechnice Poznańskiej, czyli uczelni należącej do grona najlepszych politechnik i uniwersytetów technicznych w Europie. W Politechnice Poznańskiej studiuje około 16 tysięcy studentów, którzy zdobywają wykształcenie w zakresie niemal 30 kierunków studiów. Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia pierwszego i drugiego stopnia, realizowane zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Komentarze (0)