Chemia kosmetyczna — potęga światowej gospodarki

Chemia kosmetyczna — potęga światowej gospodarki

Studia Warszawa - Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

02.08.2023

Chemia kosmetyczna — potęga światowej gospodarki

Pozycja przemysłu kosmetycznego rośnie w siłę z roku na rok. Coraz więcej młodzieży podejmuje się studiów związanych z tą branżą. Kierunek chemia kosmetyczna jest coraz częściej wybierany przez absolwentów szkół średnich, plasując się w gronie najpopularniejszych kierunków rekrutacyjnych. Koordynatorka tego kierunku w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie — mgr inż. Agnieszką Stateczną Mędrek — podkreśla, że chemia kosmetyczna należy do jednych z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki.
 

Dlaczego warto studiować chemię kosmetyczną w WSIiZ w Warszawie?

Absolwenci Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia są bardzo dobrze oceniani przez otoczenie społeczno-gospodarcze, w tym przez pracodawców, gdyż dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętności, są bardzo dobrze przygotowani do przyszłej pracy zawodowej - podkreśla mgr inż. Agnieszką Stateczną Mędrek. 
Podczas studiów na kierunku chemia kosmetyczna w WSIiZ w Warszawie studenci zdobędą kompleksową wiedzę i przygotowanie zawodowe. Absolwenci zakończą naukę, będąc wyposażeni w praktyczne umiejętności oraz łatwość poruszania się na rynku pracy. Na uczelni zajęcia prowadzone są z wykładowcami - praktykami, którzy zaliczani są do grona najlepszych specjalistów w Polsce. 
Warto zaznaczyć, że już podczas procesu kształcenia studenci będą uczestniczyć w rozwojowych wydarzeniach, takich jak seminaria branży przemysłu kosmetycznego oraz seminaria szkoleniowe. Studenci mogą również zdecydować się na uczestnictwo w działalności kół naukowych oraz kół praktycznego przygotowania zawodowego. 
 

Praca po studiach 

Absolwenci kierunki chemia kosmetyczna Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie znajdują zatrudnienia w firmach i instytucjach związanych z produkcją, dystrybucją, oceną i kontrolą produktów kosmetycznych. Mogą również pracować w działach związanych z systemami zarządzania jakością, standaryzacją, bezpieczeństwem stosowania oraz bezpieczeństwem ekologicznym kosmetyków i ich statusem prawnym.
Ponadto, absolwenci będą mogli podjąć zatrudnienie w roli konsultantów i menadżerów, zarówno w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, jak i licznych instytucjach i organizacjach pośrednio związanych z branżą kosmetyków.
 

Sylwetka kandydata

W ofercie edukacyjnej WSIiZ w Warszawie znajdziemy kierunki z branży przemysłu kosmetycznego w ramach studiów inżynierskich pierwszego stopnia na kierunku: chemia kosmetyczna, magisterskich drugiego stopnia na kierunku: technologia kosmetyku oraz podyplomowych w ramach kierunków: Chemia i receptura kosmetyków, oraz Technologia produkcji kosmetyków.
Jak podkreśla mgr inż. Agnieszką Stateczną Mędrek: Dobrze, jeśli kandydaci mają zamiłowanie do nauki przedmiotów chemicznych, ale nie jest to wymogiem. Ponadto, dla osób, które ukończyły inny kierunek studiów I stopnia i pragną podjąć się studiów magisterskich na kierunkach związanych z branżą kosmetyczną, uczelnia oferuje kurs wyrównawczy. 
 

Atuty studiowania w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Uczelnia kładzie spory nacisk na praktyczny wymiar studiów. Wykładowcy dążą do wyposażenia studentów nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. W programie kształcenia studenci znajdą obszerny pakiet zajęć praktycznych, takich jak: laboratoria i zajęcia w pracowniach oraz praktyki zawodowe.
WSIiZ dopasowuje program studiów, metody dydaktyczne i infrastrukturę do zapotrzebowań i oczekiwań dynamicznie zmieniającego się otoczenia społeczno-gospodarczego. Uczelnia idzie z duchem czasu, pozostając otwarta na wszelkie zmiany zachodzące w środowisku biznesowym. Elastyczność i praktyka to chyba dwie rzeczy, które idealnie definiują to, co robimy - kwituje koordynatorka kierunku chemia kosmetyczna WSIiZ. 
Kształtowanie programu studiów odbywa się przy współpracy z przedstawicielami z otoczenia społeczno-gospodarczego, co zwiększa konkurencyjność absolwentów WSIiZ na rynku pracy. Studenci nabywają unikatową wiedzę i kompetencje, które przekazywane za pośrednictwem osób aktywnie uczestniczących w procesie kształtowania rynku produktów kosmetycznych w Polsce i za granicą.
 

Przemysł kosmetyczny — jedna z najbardziej przyszłościowych branży

Jak zaznacza mgr inż. Agnieszka Stateczna Mędrek: W 2023 r. wartość rynku artykułów kosmetycznych w Polsce wyniesie ponad 31 mld zł. Siła polskiego rynku kosmetycznego nieustannie wzrasta, obecnie stanowi on silną konkurencję dla rynków zagranicznych. 
Przemysł kosmetyczny jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów światowej gospodarki, zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów — inżynierów wzrasta. Praca w przemyśle kosmetycznym związana jest z perspektywą stabilnego zatrudnienia oraz sowicie płatnej pracy.

Komentarze (0)