W kierunku dwuzawodowości. Innowacyjna oferta studiów we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie

W kierunku dwuzawodowości. Innowacyjna oferta studiów we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie

Studia Warszawa - Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

12.07.2023

W kierunku dwuzawodowości. Innowacyjna oferta studiów we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie to uczelnia od lat oferująca atrakcyjne kierunki studiów, wpisujące się w zmieniające się potrzeby współczesnego, europejskiego rynku pracy. W najbliższym roku akademickim uruchomione zostaną nowe, unikatowe ścieżki kształcenia, interesujące dla potencjalnych studiujących ze względu na ich profil dwuzawodowy.

To swoiste novum na warszawskim i polskim rynku edukacyjnym. Oferta studiów, która łączy w sobie kierunki cieszące się dotychczas dużym uznaniem i zainteresowaniem kandydatów na studia. O koncepcji nowych studiów i ich szczególnym miejscu na dzisiejszej arenie akademickiej rozmawiamy z Rektor Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, dr Ewą Strupińską-Thor.

 

Pani Rektor, Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie wprowadza do swojej oferty dwuzawodowe kierunki studiów. Brzmi to dosyć atrakcyjnie. Co kryje się za tego typu studiami?

Wszystkie kierunki studiów proponowane w naszej uczelni cieszą się dużą popularnością. Obserwujemy jednak coraz częściej wzrastające zainteresowanie równoległym studiowaniem dwóch kierunków.

Szczególnie cenimy takich studentów, ale jesteśmy świadomi, że studiowanie w tym samym czasie na dwóch kierunkach to bardzo duże wyzwanie pod względem czasowym, ale i finansowym dla studentów. Stąd wprowadzenie równoległego studiowania na dwóch kierunkach, m.in. na zarządzaniu i neofilologii, czy administracji i neofilologii.

 

I to dlatego decydują się Państwo na połączenie tych dwóch kierunków?

Połączenie, to w tym przypadku dobre określenie, ale tylko w pewnym zakresie. Przygotowane przez nas nowe ścieżki studiów łączą wprawdzie administrację z neofilologią i zarządzanie z neofilologią, ale nie sumują w sobie treści oferowanych na obu kierunkach.

Proponujemy studia z zakresu administracji i zarządzania z uzupełniającym modułem lingwistycznym, obejmującym wybrane treści, skupiające się na komunikacji w międzykulturowym środowisku zawodowym.

 

Zatem to propozycja połączenia administracji i zarządzania z lingwistyką stosowaną?

Takie sformułowanie brzmi już dużo lepiej. Nasze nowe studia proponują solidne przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowiskach wymagających wysokich kompetencji w zakresie administracji i zarządzania, powiązanych z umiejętnościami lingwistycznymi w obszarze komunikacji międzykulturowej, tak ważnej z perspektywy organizacji i korporacji międzynarodowych. Absolwenci tego typu studiów gotowi będą do podjęcia zatrudnienia na polskim i europejskim rynku pracy.

 

Czy językiem wiodącym będzie zwykle proponowany ze względów na jego wartość komunikacyjną język angielski?

Tak, ale nie tylko język angielski. Nasze bogate doświadczenia lingwistyczne pozwalają nam na powiązanie nowych ścieżek kształcenia także z innymi językami, takimi jak: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, ale także niderlandzki, czy polski jako obcy dla podejmujących kształcenie studentów zagranicznych.

 

Jaki poziom znajomości języka będzie można osiągnąć po ukończeniu studiów?

Przygotujemy naszych studentów do osiągnięcia poziomu B2+ na studiach licencjackich i C1 na studiach magisterskich. Poza intensywną nauką wybranych języków będziemy oferowali także studiowanie wszystkich lub wybranych przedmiotów w językach obcych.

Tym samym nasze studia będą przypominać imersję, czyli zanurzanie w języku i tym samym zagwarantują osiągnięcie wysokiego poziomu biegłości językowej, skorelowanego z wiedzą merytoryczną w zakresie administracji lub zarządzania i skrupulatnie wybranych przez nas elementów lingwistyki międzykulturowej.

 

Co z absolwentami Państwa studiów licencjackich? Do jakich studiów magisterskich zostaną przygotowani?

Do studiów, które także będziemy oferować w naszej uczelni. Ale, mówiąc przejrzyście, będą przygotowani do podjęcia studiów magisterskich na administracji i zarządzaniu oraz lingwistyce stosowanej. Wybranie lingwistyki stosowanej jako studiów drugiego stopnia w swoisty sposób „domknie” merytorycznie wykoncypowaną przez nas dwuzawodowość.

Absolwent tego typu ścieżki kształcenia będzie przygotowany do podjęcia pracy w charakterze specjalisty w zakresie administracji lub zarządzania oraz w zawodach lingwistycznych, takich jak, tłumacz, asystent językowy i kulturowy, swobodnie poruszający się w obszarze mediacji językowej. To będzie nowocześnie wykształcony specjalista, przygotowany do pracy w międzynarodowym środowisku zawodowym ze bardzo dobrą znajomością języków obcych.

 

Pani Rektor, gdzie można uzyskać szczegółowych informacji na temat nowej oferty studiów?

Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową Uczelni: www.wszechnicapolska.edu.pl

Komentarze (0)