Nie jest tajemnicą, że problemy natury żywieniowej dotyczą nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Negatywne wpływy społeczne, niesprzyjające środowisko wychowawcze lub inne podobne czynniki oddziałują na sferę psychologiczną dziecka, a ta z kolei może wpływać negatywnie na zachowania żywieniowe. Jeżeli jesteś zainteresowany pediatrią, lubisz przedmioty przyrodnicze, a dietetyka jest twoim konikiem, zdecyduj się na kształcenie na dietetyce pediatrycznej.
Jest to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, dzięki której zrozumiesz nie tylko najważniejsze zagadnienia w obrębie dziedzin dietetycznych i nauk o żywieniu, ale ponadto dowiesz się o funkcjonowaniu psychospołecznym dzieci, zrozumiesz ich fizjologię oraz anatomię, a ponadto nauczysz się komponowania jadłospisów w zależności od indywidualnych potrzeb przyszłych klientów.
Po ukończeniu kształcenia na dietetyce pediatrycznej zatrudnisz się w specjalistycznych poradniach, założysz własną działalność gospodarczą, opartą na dowolnym aspekcie kształcenia, podejmiesz pracę w wybranych oddziałach szpitalnych, czy wybranych jednostkach administracyjnych.
Moja koleżanka studiowała na WSKZ i bardzo zachwalała uczelnie, wiec postanowiłam zobaczyć jakie mają kierunki, wiedzy nigdy za wiele :) zdecydowałam się wlasnie na dietetykę pediatryczną, bo z żywieniem dzieci zaczęłam mieć coraz więcej styczności. Również jestem bardzo zadowolona, wykłady można oglądać kiedy się chce, wiec po południu siadam z kawką i ciachem i się ucze ;)