Bezpieczeństwo międzynarodowe to propozycja kształcenia, która w znaczący sposób rozwija wiedzę zdobywaną w ramach stosunków międzynarodowych. To idealna oferta dla tych, którzy w życiu zawodowym chcą analizować i sprawnie działać na rzecz zjawisk interpretowanych w charakterze wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa personalnego, narodowego i międzynarodowego.
Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak, chociażby: międzynarodowe stosunki kulturalne, religie i związki wyznaniowe, teoria bezpieczeństwa międzynarodowego, zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego, polityka UE w zakresie ochrony zdrowia, międzynarodowe systemy bezpieczeństwa, zarządzanie granicami zewnętrznymi UE.
Abiturienci odnajdują się w pracy w organizacjach i instytucjach międzynarodowych (NATO, UE) lub krajowych, które współpracują z zagranicą oraz w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych. Zatrudniani są również w instytucjach i przedsiębiorstwach sektora biznesowego prowadzących działalność poza granicami kraju w rejonach o wysokim ryzyku zagrożenia.