Psychologia społeczna to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji kształcenia w zakresie nauk psychologicznych. Specjaliści w tym zakresie zdobywają kompleksowe wykształcenie, które umożliwia połączenie wiedzy psychologicznej z marketingiem i reklamą.
Studenci zgłębiają informacje odnoszące się do prawidłowości funkcjonowania człowieka, ale także wiedzę z zakresu psychologii organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi oraz prawa i ekonomii. Zajmują się analizą zjawisk i patologii społecznych, a także gospodarowaniem zasobami finansowymi i materialnymi. W programie zajęć znajdują się przedmioty takie jak: analiza zjawisk społecznych, komunikacja społeczna, diagnoza psychologiczna – techniki projekcyjne, kulturowe ramy zachowań społecznych.
W życiu zawodowym abiturienci odnajdują się w pracy w mediach, ośrodkach badania opinii społecznej, agencjach PR i reklamowych. Możesz być zatrudniony/a również w ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, firmach doradczych, konsultingowych i szkoleniowych, organizacjach, które zajmują się wspieraniem pracowników.
Specjalności na kierunku psychologia